KESK’ten 1 Mayıs’ta Taksim’de buluşma çağrısı

img
İSTANBUL- 1 Mayıs’a dair açıklama yapan KESK İstanbul Şubeler Platformu, “1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda buluşalım!” dedi. 
 
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) 3 Nolu Şube’de 1 Mayıs’a İşçi Bayramı’na ilişkin basın toplantısı düzenledi. Toplantının gerçekleştiği salona KESK flamaları asıldı. 
 
SES Anadolu Şube Başkanı Şahin Tanrıverdi, seçim sonuçlarına değinerek AKP’nin büyük darbe aldığını söyledi. Kurdistan'da taşımalı seçmen durumuna dikkat çeken Tosun, “Kürt halkı iradesini ortaya koydu. Bütün kayyım rejimine karşı iradesini korudu. Bizlerde bu sonuçta çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” diye konuştu.
 
Açıklamayı, KESK Dönem Sözcüsü Hüseyin Tosu yaptı. Türkiye’deki ekonomik krize işaret eden Tosu, emekçilerin koşullarını aktardı. 
  
1 Mayıs'ın birlik ve mücadele günü olduğunu söyleyen Tosu, 1 Mayıs için örgütlenme çağrısı yaparak sözlerine şöyle devam etti: “İrademizi omuz omuza, iş yeri iş yeri, sokak sokak, meydan meydan örgütlemeli; dünyanın her ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de ve İstanbul’da da emekten, barıştan, demokrasiden, eşitlikten, özgürlükten yana mücadeleye devam edeceğimizi ifade ediyoruz.” 
 
1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirten Tosu, “Hem hukuki, hem meşru, hem de 1 Mayıs 77 ve 89’da Taksim’de yitirdiklerimize olan sözümüzün gereği olarak Taksim ısrarımız devam ediyor. 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda buluşalım!” diye ifade etti.