Bakırhan: Halkımızı oy kullanmaya çağırıyoruz

img
ANKARA - Oy kullanımı ardından konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kurdistan’daki taşımalı seçmenlere dikkat çekerek, “Tüm bunlara rağmen bütün gücümüzle halkımızı sandıklara, oy kullanmaya çağırıyoruz” dedi. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, 31 Mart yerel seçimleri için oyunu Ankara’da kullandı. Güvenevler Mahallesi, Esenlik Sokak, Ahmet Vefik Paşa İlkokulu’nda oyunu kullanan Bakırhan’a partinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Öztürk Türkdoğan ile DEM Partililer eşlik ettik. Bakırhan, oy kullanma işlemi sonrası kısa bir konuşma yaptı. 
 
‘EN DİRENGEN KADINA OY VERDİM’
 
Bakırhan, şunları söyledi: “Hayırlı olsun. Umarım demokratik bir seçim olur diyeceğim ama buraya gelmeden önce bütün Kürt illerine kaçak seçmenler kaydırdıklarını hep beraber gördük.  O kentlerde yaşamayan asker, polis ve dışarıdan gelen seçmenler oy kullanıyor. En başından seçime bence şaibe karıştırıldı. Ona rağmen bütün gücümüzle halkımızı sandıklara, oy kullanmaya çağırıyoruz. Bugün de dünyanın en güzel kadınına, en nitelikli, en entelektüel, en direngen kadınına oy kullanmaktan dolayı çok mutlu oldum, gurur duydum. Hayırlı olsun.”
 
TÜRKDOĞAN DA OY KULLANDI 
 
DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Öztürk Türkdoğan, Çayyolu Koru Mahallesi Münevver Öztürk Ortaokulu’nda oy kullandı. Türkdoğan, eşi Kezban Türkdoğan ve oğlu Ali Şiyar Türkdoğan ile birlikte oyunu kullandı. 
 
Türkdoğan, "Bu seçimlerin halkımız için önemli olduğunu düşünüyorum. Gültan Kışanak başta olmak üzere siyasi mahpus arkadaşlarımızın özgürlüğüne giden süreci açması bakımından önemli bir seçim olduğunu düşünüyorum. Umuyorum ki bu seçim özgürlük getirecektir.”