Serêkaniyê’de gençlik şöleni

img

RIHA – DEM Parti Gençlik Meclisi, Serêkaniyê’de gençlik şöleni düzenlerken, şölene katılan gençler meşale ve sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Gençlik Meclisi, Riha’nın Serêrekaniyê (Ceylanpınar) ilçesinden gençlik şöleni düzenledi. DEM Parti seçim bürosu önünde yapılan şölene çok sayıda gencin yanı sıra DEM Parti Serêkaniyê Belediye Eşbaşkan Adayları Uğur Kahraman ile Rahşan Yazar katıldı. DEM Parti ilçe örgütü önünde bir araya gelen gençler, şölenin yapıldığı büro önüne meşaleler eşliğinde “Özgür Önderlik özgür yaşam”, “Kürdüz gururluyuz güçlüyüz her zaman DEM Partiliyiz” yazılı pankartlar ile “Be Serok jîyan nabê”, “Bijî Berxwedana zindana” sloganları eşliğinde yürüdü. Seçim bürosu önünde partililer tarafından karşılanan gençler uzun süre “Bîjî serok Apo” sloganları attı.

Buluşmada konuşan DEM Parti Belediye Eşbaşkan Adayı Uğur Kahraman, “Türkiye’de gençler olarak önümüzü göremiyoruz. Yıllarca okul okuduktan sonra basit güvenlik soruşturmaları ile bizi eliyorlar, bizi yok sayıyorlar, bizim geleceğimiz ile oynuyorlar. Bizi yurt dışına sürgün etmeye çalışıyorlar.  AKP iktidarının politikaları nedeniyle okul okusak bile işsiz kalıyoruz. Kendi topraklarımızdan yüzlerce kilometre uzağa mevsimlik işçi olarak gitmek zorunda bırakılıyoruz. Buna dur dememiz lazım. Gençlik toplumun öncü gücü, partimizin en değerli emektarlarıdır. Bu parti gençliğin partisidir. Genç bir arkadaşınız olarak benim adaya gösterilmem bunun en bariz kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

‘HER ZAMAN KAZANACAĞIZ’

Eşbaşkan Adayı Rahşan Yazar ise gençlerin kendilerine güç ve moral verdiğini belirterek, “Gençler bizimle yürüdüğü zaman sırtımız hiçbir zaman yere gelmez ve her zaman kazanacağız” dedi. Yazar’ın sözleri “Jin jîyan azadî” sloganları ile kesildi.

Buluşma Kürtçe şarkılar eşliğinde çekilen halaylar ile son buldu.