Kent kent coşkulu seçim büro açılışları yapıldı

HABER MERKEZİ – DEM Parti’nin seçim çalışmalarına hız verdiği kent ve ilçelerinde, halk yoğun ilgi gösterirken, eşbaşkan adayları kayyımlara karşı demokrasi zaferini kutlayacaklarını dile getirdi. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), seçim büro açılışlarını kent kent, sokak sokak yürütüyor. Kayyımlara karşı demokrasi zaferi kutlayacaklarını dile getiren eşbaşkan adayları, halkı sandıklara akın etmeye çağırdı. 
 
WAN 
 
DEM Parti, Wan’da hızlandırdığı seçim çalışmaları kapsamında Tûşba (Tuşba) İlçesi’nde büro açılışı yaptı. Açılışa DEM Parti Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Abdullah Zeydan’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Ulusal kıyafet giyen yurttaşlar, uzun süre halaya durdu. Kitle, büro açılışına gelen belediye eşbaşkan adaylarını büyük bir coşkuyla karşıladı. Burada konuşan Tûşba Belediyesi eşbaşkan adayı Xanê Akkoş ve Ümit Keser, yapacakları projelere dair aktarımda bulunarak, atanmış kayyımı göndereceklerini dile getirdi. 
 
‘YENİ SORUNLAR ÜRETTİLER’
 
Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan ise, Kürt halkının yaşadığı her türlü baskıya rağmen diline, kimliğine ve kültürüne sahip çıktığını ifade etti. Kurdistan kentlerinde kayyımın gaspının en büyük sorunlardan biri olduğunu söyleyen Zeydan, “Karşımızda dilimize, kültürümüze karşı inşa edilen bir kayyım sistemi var. Kayyımlar yıllardır kentlerimize hiçbir hizmet yapmadı. Sorunları çözmek yerine, yeni sorunlar üretti. İktidar dahi atadığı kayyımları savunamayacak durumda” diye konuştu. Konuşmaların ardından büyük bir coşkuyla büro açılışı gerçekleştirildi. Yurttaşlar büro açılısı sonrası da uzun süre halaya durdu.
 
BEDLÎS
 
DEM Parti Tetwan İlçe Örgütü de Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Güler Pasaj’ında seçim çalışmaları kapsamında seçim bürosu açılışını yaptı. Açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra DEM Parti Tetwan Belediyesi Eşbaşkan Adayları Belkiza Beştaş Epözdemir, Mümin Erol ve Bedlîs DEM Parti Milletvekili Hüseyin Olan katıldı.
Açılışta konuşan Belkiza Beştaş Epözdemir, belediye seçimlerini kazanacaklarını ve halkın belediyesini tekrar halka vereceklerini vurguladı. İktidarın yıllardır ‘proje yapacağız’ dediklerini söyleyen Epözdemir, yıllardır iktidarın hiçbir şey yapmadığının altını çizdi. Epözdemir, “Bu yüzden ben inanıyorum ki Tetwan halkı bu zulmü kabul etmeyecektir. Eğer DEM Parti gelirse o zaman partimizin farkını göstereceğiz. Partimiz büyük bir paradigmaya sahip. Ondan dolayı kazanacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
 
‘5 YIL DAHA KAYBETME ŞANSIMIZ YOK’
 
Ardından söz alan Mümin Erol ise, “meşru olmayan” zihniyete ders vereceklerini ifade ederek, seçimi ezici bir çoğunlukla kazanılması gerektiğini dile getirdi. Erol, “Bize güvenin kesinlikle yoksulluklarla yönetilen bir Tetwan’ın bir 5 yıl daha kaybetme şansımız yok. Bu 5 yılın neticesinde su sorunu bile çözülmeyen bir kente dönmesindense bizi desteklerseniz adil ve demokratik bir yönetimin inşasının ne demek olduğunu hep birlikte göreceğiz” diye belirtti.  
 
‘KALK TETWAN DEM GELDİ’
 
Bedlîs Milletvekili Hüseyin Olan, Dolmabahçe Mutabakatı’nı yıldönümünü hatırlatarak, “İmralı’da Sayın Öcalan ile görüşmeler başladı. Fakat sonunda hepinizin bildiği gibi 28 Şubat’ta bir protokol imzalandı. Daha sonra Recep Tayip Erdoğan ve klikleri sürecin başlamasını engelledi. Erdoğan, Dolmabahçe protokolünün bozdu ve Kürt sorununun diyalogla çözülmesini engelledi. Daha sonra ise bugünkü duruma geldik. Bugünün durumu yoksulluk, enflasyon, yolsuzluk ve talandır. Bunların sebebi de mutabakatın bozulmasıdır. Bu yüzden öncelikle 25 yıldır tecridin kaldırılması gerekiyor. Ve tekrar Kürt sorununun çözümü için diyalogların başlaması lazım. Bundan sonra da onurlu bir barış sağlanmalı” diye konuştu. Olan, “Bugünden sonra köy köy, sokak sokak gezip Tetwan Belediyemizi alacağız. Kalk Tetwan DEM geldi” sözleriyle konuşmasını tamamladı. 
 
İSTANBUL 
 
DEM Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eşbaşkan Adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, seçim çalışmaları kapsamında Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (DİSK) ziyaret etti.
Konfederasyonun Beşiktaş’taki genel merkezine giden Beştaş ve Çepni’yi Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu karşıladı. Yapılan sohbette Çerkezoğlu, DEM Partili belediye eş başkan adaylarına başarı dileklerinde bulundu.
 
Öte yandan DEM Parti Ümraniye ilçesinde seçim çadırına sabah saatlerinde bir kişinin hakaretler ederek çadırı yerinden sökmesi kınandı. Seçim çadırının bulunduğu alanda konuşan DEM Parti MYK üyesi Musa Piroğlu, “DEM Parti bu ülkede demokrasinin, emeğin, özgürlüğün adıdır. Emeğe, özgürlüğe, demokrasiye düşman olanlar bizim bütün çalışmalarımızı engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. DEM Parti bu ülkede özgürlüğün, demokrasinin adresi olmaya devam edecek. Ve biz asla yılmadık, bundan sonra da yılmayacağız. Çünkü biz halkız. Vardık, varız, var olacağız” dedi. 
Çadırı tekrar kuran partililer, seçim çalışmalara kaldıkları yerden devam etti. 
 
DERSÎM 
 
DEM Parti, Dêrsim’deki seçim çalışmalarına Sihenk Mahallesi’nde (Atatürk) devam etti. Belediye eşbaşkan adayları Birsen Orhan ve Cevdet Konak’ın yanı sıra Dêrsim İttifakı bileşenlerinin katıldığı çalışmalarda, mahalle esnafı ziyaret edildi. 
 
Ayrıca bildiri dağıtımı ve sticker çalışması da gerçekleştirildi. İttifak bileşenleriyle esnaf arasındaki diyaloglarda ortak mücadele vurgusu öne çıktı.

AMED

DEM Parti, Amed’in Sûr ilçesinde “Yerel demokrasi ile kentlerimizi birlikte yönetelim” şiarıyla büro açılışı gerçekleştirdi. Erbaneler eşliğinde açılış alanına gelen kitleyi, halk zılgıtlarla karşıladı. Açılışa, DEM Parti Amed Büyükşehir Belediye eşbaşkan adayı Doğan Hatun, Sûr ilçe belediye eşbaşkan adayları Fatma Gûlan Önkol ile Adnan Örhan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Açılışta konuşan Amed DEM Parti İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, yerel demokrasi anlayışını yaşatmak için önemli bir süreçten geçildiğini belirtti. Tekin, “Sûr birçok acıya şahit oldu, acımız, kederimiz var ama umudumuz bunlardan büyüktür. İstedikleri kadar kayyım atasınlar, istedikleri kadar bu mücadele bitti desinler, işte Kürtler işte Kürtlerin mücadelesi” dedi.

 ‘KAYYIMI SÜPÜRMEK İÇİN GELİYORUZ’

Sûr Belediye eşbaşkan adayı Fatma Gûlan Önkol da “Onurlu bir halkın mücadelesini başarıya ulaştırmak adına buradayız, emek emek ördüğümüz bu yolda hizmet etmek için kayyım zihniyetini süpürmek için destek bekliyoruz” dedi.Açılışta söz alan Adnan Örhan da “Büyük bir temizlik var 31 Mart’ta biz zulümle kayyım atayan bu zihniyeti kabul etmiyoruz. Bunlar sözlerle değil kazandığımız zaman göreceğiz hep beraber hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Doğan Hatun, “Bu halk hiçbir zaman yıkılmadı bugünde kimse yıkamayacak. El ele, omuz omuza verip direnelim, kimse elimizden direncimizi alamaz” dedi. Büro açılışı ardından kitle halaya durdu. 

MÛŞ

DEM Parti seçim çalışmaları kapsamında Mûş’un Milazgir İlçesine bağlı Dûgnûk (Konakkuran) beldesinde kadınlar öncülüğünde büro açılışı gerçekleştirildi. Büro açılışına, DEM Parti Milazgir Belediye Eşbaşkan adayları Gülsitan Özel ile Ahmet Kenan Türker katılım sağlarken, ilçe örgütü temsilcilerinin yanı sıra onlarca yurttaşta burada bulundu. DEM Parti bayraklarıyla donatılan büro etrafında kadınlar uzun süre halaya durdu.

Kadınların, zılgıtlarıyla büro açılışının kurdelesi kesildi. Açılışın ardından kitle  çalınan şarkılar eşliğinde halaya durdu.

MÊRDÎN

31 Mart yerel seçimlerine doğru seçim çalışmalarını sürdüren DEM Parti Mêrdîn’in Qoser (Kızıltepe) ilçesinde seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Eski Maliye Kavşağı önünde bir araya gelen yüzlerce yurttaş, Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayları, Qoser Belediye Eşbaşkan adayları, DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş ile birlikte Özgürlük Meydanı’na doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Esnafın yoğun ilgi gösterdiği DEM Parti adayları alkış ve zışgıtlar eşliğinde karşılanırken, kitle halaya durdu. Yüzlerce kişinin katıldığı seçim bürosu açılışında PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü ve Kürt sorununa demokratik çözüm talebiyle Adalet Nöbeti’nde olan tutuklu yakınları ve Barış Anneleri en önde “Tecrit insanlık suçudur” yazılı önlükleri ile yürüdü. 

Açılış öncesi konuşan Ahmet Türk, Kürtlerin tarihine bakıldığında büyük bir zulmün yaşandığının görüldüğünü aktararak, “Bizler geleceğimize karar vermezsek devletin baskı sistemi de devam edecektir. Bunun için birlikteliğimizi daha da güçlendirmeliyiz. Bizim mücadelemiz sadece belediye siyaseti değildir. Bizim mücadelemiz Kürt halkının haklarının ve onurlu bir barışın mücadelesidir. Önümüzde bir seçim var. Ve 3 vali kayyum atadılar belediyelerimize. Şimdi de 4’üncü bir kayyum vali getirmişler. O da vali ve o da kayyumdur. Kürt halkı kayyumları kabul etmiyor. Bu seçimde halkımız partisine çok güçlü bir şekilde desteğini verecektir” dedi.

Türk’ün konuşmasının ardından Adalet Nöbeti eylemcileri tarafından seçim irtibat bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

RIHA / PIRSÛS (SURUÇ)

DEM Parti Riha'nın Pirsûs ilçesinde seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi. Açılış öncesi ilçe kırsal mahallesi Alîgor'de bir araya gelen kitle ilçeye araç konvoyu ile girdi. Pirsûs sokaklarında gezen araç konvoyunun halk zafer işareti ve zılgıtlar ile selamları. Konvoy etkinliği Amara Kültür Merkezi'nde son buldu. Ardından kitle Akçakale Caddesi'nde yer alan seçim bürosuna yürüyüş ile geçti. Yürüyüş boyunca, "Direne direne kazanacağız" sloganları atıldı.

Açılışta ilçe belediye eşbaşkan adayı Müslüm Baran ve Ayten Kaya halkı selamladı. Ardından söz alan DEM Parti Riha Milletvekili Ömer Öcalan, çözüm için PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşülmesi gerektiğini belirterek "Çatışmadan kimse b iç r fayda görmedi. Biran önce İmralı'nın kapıları açılmalı. Biz onurlu bir barış için mücadele ediyoruz. Pirsûs'ta bombalı saldırı ile 33 genç katledildi. Çözüm süreci burada ve Serêkaniyêde bitirildi. Kürtler katliam ile bitirilmez. Onun için biran önce Kürtlerin lider olarak gördüğü Sayın Öcalan ile görüşme yapılmalı" diye konuştu.

Riha Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Celaleddin Erkmen ile Gülşen Özer söz alarak Riha'yı DEM'in renklerle dönüştüreceklerini, kayyım ve zihniyetini sonuna kadar sileceklerini söyledi. Açılış etkinliği Hozan Servan'ın seslendirdiği Kürtçe şarkılar eşliğinde çekilen halaylar ile son buldu. 

Diğer başlıklar

15:11 Êlih'te DEM Parti binasına polis baskını
15:08 Bombacıları getiren kişinin telefonu dinleniyormuş
15:00 Ermeni Soykırımı 109’uncu yılında: Soykırımı tanıyın ve af dileyin
14:59 Televizyon stüdyolarına baskında Fransa detayı
14:49 Soylu’nun hedef gösterdiği 2 kişi hakkında müebbet hapis istemi
14:10 Kanser hastası sağlıkçıya riskli görevlendirme!
14:06 Makbule Özer’in tutuklanması protesto edildi
13:57 Aile Hekimliği çalışanları vergide adalet istiyor
13:56 Sağlık meslek örgütlerinden şiddete tepki
13:32 Gar Katliamı Davası: Mütalaada ‘insanlığa karşı suç’ yok sayıldı
13:19 Mali müşavirlerden 15 talep
13:07 Türkoğlu: Özgürlüğümüz için kadın dayanışmasını büyüteceğiz
13:03 Yargıtay'da seçim 23'üncü tura kaldı
12:57 ‘Gazeteciliklerine tanığız, meslektaşlarımızı serbest bırakın’
12:36 DİSK Genel Başkanı: Valiliğin görevi yer göstermek değil güvenliği sağlamaktır
12:28 Gazetecilere 'Kürt Gazeteciler Günü' suçlaması
12:28 MESEM'lerde 336 çocuk kaza geçirdi
12:13 Birçok kentte protesto: Gazeteciliğin engellenmesi suçtur | YENİLENDİ
12:04 Colemêrg'te madenlere karşı 4 talepli eylem
12:02 Deştin'de imar planı davasına red
11:58 İskenderun'da poliklinik olarak kullanılan 3 konteynerde yangın
11:55 Ermeni Soykırımı için 'yüzleşme' çağrısı
11:10 Mereş'te bir çocuk katledildi
10:44 Dêrsim’de 2 kadın tutuklandı
10:40 Bakırhan: Seçim sonuçları 'savaşa hayır' çığlığıdır
Hatimoğulları: Halk tercihini değişimden yana yaptı
10:25 Şehba ve Minbic’e saldırı
10:19 32 yıllık tutsakların tahliyeleri gerekçesiz erteleniyor
09:44 Qerejdax eteklerinde baharın renkleri
09:27 KDP’nin alıkoyduğu gazeteciden haber alınamıyor
09:27 ‘Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü’ için eylemdeler
09:03 Erdoğan'ın Hewlêr ziyareti: Başur halkının tutumu belirleyici olacak
09:00 Ayakkabı çıkarma dayatmasına direnen tutsaklara soruşturma
09:00 Oğlunu bağımlılıktan kurtarmaya çalışan baba destek bekliyor
09:00 Hüseyin Deniz öykü yarışması için başvurular başladı
09:00 Özer için rapor veren ATK'nin tercümanı güvenlik görevlisi çıktı!
09:00 Ekonomik kriz isotu da vurdu!
09:00 24 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
00:32 Pasûr’da uzman çavuş, park nedeniyle tartıştığı genci tehdit etti
23/04/2024
23:08 Özgür Basına yönelik saldırılar Avrupa'da protesto edildi
21:39 Siyaset Bilimci Oğuz: Türkiye'de sendikalaşma oranı yüzde 10
21:05 Soykırımda yakınlarını kaybetti: Ermeni halkı ölüm yolculuğuna çıkarılıyordu
20:19 Tunus açıklarında 19 mültecinin cenazesine ulaşıldı
20:13 Amed Tiyatro Festivali 6'ncı gününde
19:04 Aykol: Özgür Basına yönelik saldırı daha büyük bir operasyonun habercisi
18:50 30 yılın ardından özgürlüğüne kavuşan Bakay’a kitlesel ziyaret
18:44 TJA ve DEM Parti'den Makbule Özer için tahliye çağrısı
18:31 ABD’den 86 sayfalık Türkiye raporu: Kürtler tehdit ve şiddete maruz kalıyor
18:01 Fırat Nehri kıyısında onlarca martı ölü bulundu: Nedeni siyanür mü?
17:54 Makbule Özer’in ailesine ziyaret
17:32 AP Üyesi Villumsen: Erdoğan zulmünün AB'de yeri yok
16:58 DEM Parti ve HDK: Özgür Basın diz çökmeyecek
16:51 Şenyaşar: Bana dava açan Erdoğan failleri neden tutuklamadı?
16:45 Gazetecilerin gözaltına alınmasına itiraz
15:58 AYM kararına rağmen çocuğuyla birlikte cezaevine konuldu
15:41 KNK: Erdoğan’ın yeni savaşı tüm Ortadoğu için bir tehdit
15:29 Gazetecilerin gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor
14:47 Gazeteciler: Kürt medyası hiçbir zaman susmadı
14:45 Hatimoğulları'ndan 'Demokratik Anayasa' çağrısı
14:44 DİSK’in Taksim başvurusu reddedildi
14:21 Amed’de Makbule Özer protestosu
13:34 Gözaltındaki gazetecilere avukat kısıtlılığı
13:27 HDK, DBP ve DEM Parti: Özgür Basın’ın yanındayız
13:15 Saldırılara karşı Özgür Basın etrafında kenetlenme çağrısı
12:37 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
12:22 Farqîn Belediyesi kayyımın taşınmaz devir kararlarını iptal etti
12:21 Amed’de 5 yılda 200’den fazla petrol arama-çıkarma sahası açıldı
12:20 Gözaltına alınan gazeteci sayısı arttı
11:50 Kadıköy'de yapılacak Ermeni Soykırımı anması yasaklandı
11:46 Özgür Basın'a dönük gözaltılara tepki yağdı
11:33 Stêrk ve Medya Haber: Halkımızın sesi soluğu olmayı sürdüreceğiz
11:21 Gazeteci Arslan: TV’lere saldırı savaş politikalarından bağımsız değildir
10:44 DFG ve MKG: Saldırılar Özgür Basını yıldıramaz
10:23 Gazeteci Özdemir: Savaş biraz daha uzar ama sonuç değişmez
10:09 Emine Şenyaşar'a ‘Erdoğan'a hakaretten’ dava
10:01 Kazaların eksik olmadığı yol onarılmıyor
09:32 Malezya'da askeri helikopterler çarpıştı: 10 ölü
09:27 Eylemdeki tutsağın annesi: Çözüm İmralı kapılarının açılmasıdır
09:10 Gazeteci Ahmet’ten 182 gündür haber yok
09:06 4 saatlik baskında teknik malzemelere el konuldu
09:04 Tutuklanan zihinsel engelli Gezer’in avukatı: Cezai ehliyeti yok
09:03 AKP'li vekillerin uçak biletleri kayyımdan
09:00 Tutsaklar ‘özgürlük’ eyleminde
09:00 Ermeni Soykırımı 109’uncu yılında
09:00 1 Mayıs’a çağrı: Özgürlük için Taksim Meydanı’na
09:00 Dağlarda bahar rüzgarı esiyor
09:00 23 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
07:41 Özgür Basın çalışanları gözaltına alındı
06:11 Stüdyoları basılan Stêrk ve Medya Haber TV'den çağrı
06:00 Stêrk TV ve Medya Haber TV stüdyolarına polis baskını
22/04/2024
23:41 İsviçre’de Metîna’ya yönelik saldırılar kınandı
22:48 TAJÊ’den Irak devletine: Türkiye’nin ortağı olma
22:23 Gever’de tutuklanan 12 kişi tahliye edildi
21:24 İSİG: Çocuk işçiliğe karşı 1 Mayıs’a
20:42 Şirnex’te 1 kişi gözaltına alındı, 1 kişi tutuklandı
19:48 İzmir’den kadınlar: Özel savaş politikalarına dayanışmayla cevap vereceğiz
18:50 Parti ve derneklerden Şenyaşar’a destek
18:20 Türkiye ile Irak arasında 26 anlaşma imzalandı
18:03 Öğretmen Sendikası’ndan Milli Eğitim Bakanlığına 15 bin imza
17:13 Serêkanîyê Belediyesi tebrik çiçeklerinin gelirini SMA hastasına verdi
17:03 Kayyımdan alınan Tûşba Belediyesinin borcu 237 milyon 374 bin 774 TL
16:35 Hazine 31.6 milyar lira borçlandı
15:06 Bagok’ta yasak sonrası bombardıman ve silah sesleri
14:38 Êlih’te kayyım 3 milyar 53 milyon 977 bin TL borç bıraktı
14:25 81 yaşındaki Makbule Özer tekrar tutuklandı
14:24 DEM Parti PM sonuç bildirgesi: Alacakaranlığa karşı ilk ışık yakılmıştır
14:06 İki dönem kayyımla yönetilen Kop Belediyesi’nin borcu açıklandı
13:16 Bakırhan’dan JINNEWS ve MA’ya ziyaret
13:05 DEM Parti Sözcüsü Doğan: Yeni dönem yol haritamız Üçüncü Yol siyasetiyle örülecek
12:49 DEM Parti Kürt gazetecilere yönelik baskıyı Meclis’e taşıdı
12:18 Bagok’taki 5 alanda ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilanı
11:23 Kargon var denilerek çağrılan genç gözaltına alındı
11:19 Dersim’de 5 gözaltı
11:03 KDP Erdoğan ziyareti öncesi Hewlêr caddelerine Türk bayrakları astı
11:02 Gever kayyımı milyonları emniyet, kutlama ve kadayıfa harcamış
10:18 DEM Parti: Kürt gazeteciler 126 yıldır hakikatin izinde
09:49 Şengal'de 'özsavunma' hamlesi: Kendini savunmak her kadının görevi
09:13 Bakırhan: Çözüm için samimi olan her partiye açığız
09:06 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eyleminde
09:01 KDP’nin alıkoyduğu gazeteciden 181 gündür haber yok
09:01 ‘Birlikte mücadeleyle İmralı tecridi kaldırılabilir’
09:01 Yazar Karacabey: Sanatçıların inadı çok hükümet devirir
09:00 Gazeteci Karadaş: Ortadoğu'da halkların kaderi birbirine bağlı
09:00 22 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
08:40 Adana’da minibüs kazası: 3 ölü, 18 yaralı
21/04/2024
23:11 Amedspor Kadın Futbol Takımı’ndan 3-1’lik skor
23:04 Amed’te Tiyatro Festivali sürüyor
21:17 Sakarya’da bir kadın hayatını kaybetmiş halde bulundu
21:11 Erzirom’da kaza
19:41 KNK Genel Kurulu sonuç bildirgesi: Artık birlik zamanı
17:25 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 82’nci gününde
17:15 Amedspor taraftarını üzdü
16:34 KNK: Saldırılara karşı seferberlik tutumuna ihtiyaç var
16:08 Hedef gösterilen zihinsel engelli Gezer tutuklandı
15:34 Turhal'da 4.1 büyüklüğünde deprem
15:12 Amedspor’un ‘şampiyonluk’ maçı başladı
15:08 Hedef gösterilen engelli bireye dair yeni detay
14:30 KNK kurulunda 'birlik' vurgusu
14:22 Çandar: Halk iradesine saygı duyun
13:29 Amed'de maç öncesi ‘şampiyonluk’ coşkusu
13:11 İsrail saldırılarında ölü sayısı 34 bini geçti
12:50 DEM Parti Kadın Meclisi: Kadınlar coğrafyayı mora boyadı
12:29 Amedspor-Iğdırspor maçı öncesi 2 gözaltı
11:35 İran'da Kürtçe öğretmenine 10 yıl hapis
11:26 Metîna'ya yoğun bombardıman
10:17 Türkiye yüksek enflasyonla dünyada 4'üncü sırada
09:53 Amedspor'dan 'sahte bilet' uyarısı
09:34 Jin Dergi çocuk haklarını kapağına taşıdı
09:31 Erdoğan ziyareti öncesi Metîna’da yeni bir saldırı başlatıldı
09:14 Kadınlardan 1 Mayıs çağrısı: Taksim’de olalım
09:13 126 yıldır süren direniş geleneği