DEM Parti Sözcüsü Doğan: Yeni dönem yol haritamız Üçüncü Yol siyasetiyle örülecek

ANKARA - DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, yeni dönemde en geniş zeminde demokratik toplumsal ittifakları yan yana getireceklerini belirterek, yol haritalarının ise Üçüncü Yol siyasetiyle örüleceğinin altını çizdi. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) toplantılarında açığa çıkan kararlara ilişkin partinin Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Kürt Gazeteciler Günü’nü kutlayan Doğan, Kürt gazetecilerin ağır bedellere rağmen hakikat yolculuğunu sürdürdüğünü söyledi. 
 
YENİ DÖNEM YOL HARİTASI 
 
Yerel seçim sonrasında sonuçlara dair MYK ve PM toplantılarında değerlendirmeler yaptıklarını aktaran Doğan, bu toplantılarda bir yol haritası da oluşturduklarını ifade etti. Doğan, “DEM Parti olarak 31 Mart seçimlerinde kimlerin neden kaybettiğini ve kimlerin neden kazandığını sizlere anlatmak için karşınıza çıktık. Öncelikle şunu söyleyelim; her türlü baskıyı göze alarak seçim çalışmalarında en güçlü, kararlı, canlı ve coşkulu bir şekilde yer alan kadınlara ve gençlere başta teşekkür etmek istiyoruz. Tabi tüm DEM Parti gönüllülerine aslında minnettarız. Çünkü çok çeşitli baskı türleriyle karşı karşıya kalmalarına rağmen vazgeçmediler, direndiler ve neticede böyle bir başarılı sonucu ortaya çıkarttılar. Ortaya çıkan sonuç DEM Parti’nin bu ülkenin umudu, demokratik gelecek, özgür ve onurlu bir arada yaşamın garantisi olduğunda bir kez daha göstermiş oldu” dedi.
 
DEM PARTİ’YE KARŞI DEVLET OLANAKLARI 
 
DEM Parti’ye karşı devletin tüm olanaklarının devreye sokulduğunu anımsatan Doğan, “DEM Parti; devletin bütün olanaklarını, imkanlarını, aygıtlarını kullanan bir blokla mücadele etti, yarıştı bile diyemiyorum, çünkü yarış eşit koşullarda olur. Son derece eşitsiz koşullarda, eşitliğin asla gözetilmediği koşullarda böyle bir sonuç ortaya çıkardı. Yalnızca bu kadar mı? Yalnızca devletin olanaklarıyla sahada olan bir iktidar mı vardı karşımızda? Hayır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat kendisi seçim sürecinde dedi ki ‘oy yoksa hizmet yok” hatırlatması yaptı.
 
YEREL SEÇİMLERDE NASIL BİR SONUÇ ÇIKTI?
 
Yerel seçim günü Kurdistan kentlerine taşınan asker ve polislere karşı oluşan tepkilere de değinen Doğan, buna karşın sandıkta DEM Parti’nin tercih edildiğini ifade etti. Doğan, “Hem iktidar hem de muhalefet açısında kolay yorumlanabilecek sonuçlar ortaya çıkmadı. Çok açık bir şekilde söylemek gerekirse, iktidar bloğu açık bir yenilgiye uğradı. Bu yenilgiyi çeşitli alt başlıklarla birlikte okumak gerekiyor. Türkiye kalıcı hale getirilmek istenen bu otoriter rejime dur dedi. İtiraz edenler sandıkta itirazlarını en güçlü bir şekilde oy kullanarak gösterdiler. Dolayısıyla yerel yönetimler seçimleri yalnızca bir belediye seçimleri değildir DEM Parti için, aynı zamanda Türkiye için de yalnızca bir belediye seçimi değildir. Türkiye’de Kürtlerin ağırlıklı olarak yaşadığı yerler nasıl yönetiliyordu, 8-10 yıldır kayyım rejimi ile yönetiliyordu. Bu kayıyım rejimi çeşitli bahanelerle artık mızrak çuvala sığmazsa da sanki orada yaşayan insanların isteği doğrultusunda oluyormuş gibi anlatılıyordu” diye kaydetti.
 
‘BU GERÇEKLE YÜZLEŞMELİDİR’
 
Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu seçimde bir kez daha görüldü ki DEM Parti, Türkiye partisidir, DEM Parti Kürtlerin partisidir, DEM Parti kadınların, gençlerin, ezilen halkların, umudun, emekçilerin, işçilerin, öğrencilerin partisidir. Bu nedenle gelecek umudu kazandı diyoruz. Ve şunu bir kez daha söylüyoruz 1 Nisan itibariyle artık Türkiye siyasetinde denklem kurmak isteyen herkes DEM Parti’yi hesaba katmak ve DEM Parti’yi hesaba katmadan bir yol bulamayacağı gerçeğiyle de karşı karşıya kalmış, bu gerçekle yüzleşmiştir. Yani, DEM Parti olmadan bu ülkede bir yol açmak mümkün değildir. Bu ne demek? Kadınlar, gençler, Kürtler, ezilen halklar, emekçiler, işçiler, öğrenciler olmadan bu ülkede bir yol açamazsınız. İşte aslında sandıktan da bu çıktı. Dolayısıyla DEM Parti sandıktan çıkanı büyük bir itiraz ve bir başarı olarak görüyor. Bunu seçim sonuçları bir şekilde matematiksel olarak da bize söylüyor. Ama sayıların üzerinde ortaya çıkan bir irade var. DEM Parti 78 merkezde kazandı her türlü hile, oyun usulsüzlüğe rağmen.
 
BELEDİYELERE SORUŞTURMA AÇILMASI
 
Şimdi bazıları mülki müfettişleri aracılığıyla; İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü artarda DEM Parti’nin bazı belediyeleriyle ilgili ki başta Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir belediyeleri olmak üzere ve ardından Sur Belediyesi ile ilgili birtakım müfettişler görevlendirdiklerini söylediler ve birtakım girişimler için hevesli oldukları görünüyor. Bu konuya dair MYK’mız sıcağı sıcağına bir açıklama yaptı. Bu vesileyle tekrar hatırlatalım. Yıllarca bu ülkede her şeyin üstü, bütün suçların üstü 80’lerde, 90’larda, öncesinde ve sonrasında ve 2000’li yıllarda soygunların, yolsuzlukların, usulsüzlüklerin, hortumlamaların her şeyin üstünün örtüldüğü maalesef sözü edilen ve çok kutsandığı söylenen ama bu şekilde değer verilmeyen, en çok bunu ifade edenlerin değer vermediği yani iktidarların değer vermediği, sahip çıkmadığı, korumadığı. Çünkü suçların ve günahların üstü hep bayrak ve marşla örtülmeye çalışıldı. Ve ne söylenerek yapmaya çalışıldı? Onlar sahip çıkmıyor, onlar saygı duymuyor bu ortak sembollere ve değerlere verilerek yapıldı. Ama artık bunun da miadı doldu. Buna kanacak bir Türkiyeli de yok, bir Kürt de yok bu ülkede. Dolayısıyla hiç kimse DEM Parti’ye bu şekilde parmak sallayarak başka provakatif girişimlere heveslenmemeli ve bu yolda tevessül ve tenezzül etmemelidir.
 
‘YENİ ADIMLAR ATILMAK ZORUNDADIR’
 
Sandıktan çıkan temel meselelerden biri DEM Parti açısından Kürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümünün bunu seçim süreci boyunca söyledik öncesinde de söyledik. Yıllardır bunu söyleyen, savunan bir parti geleneğinden gelerek demokratik ve barışçı bir çözümün mücadele ve müzakere partisi olmamızın tekrar altını çiziyorum. Bu hem iktidar hem de muhalefet açısından böyle değerlendirilmeli. Kürt sorununun demokratik çözümü için yeni adımlar hem iktidar hem de muhalefet tarafından atılmak zorundadır.
 
YEREŞ SEÇİMLERDE ‘TECRİDE HAYIR’ DENİLDİ
 
Bir başka önemli konu seçim süreci boyunca da özgürlük yürüyüşü kolu Van’dan, bir kolu da Kars’tan başlayıp devam eden, günlerce süren, onlarca vekilimizin katıldığı pek çok medya kuruluşunun, algı ve dezenformasyon merkezleri olarak çalıştıkları için görmek istemediği, onlarca vekilin katıldığı yürüyüş sürdü. Bu yürüyüş tecride karşı bir yürüyüştü. Türkiye’de toplumsal barışın önündeki en büyük engel olduğunu düşündüğü için DEM Parti de bu yürüyüşe destek vermişti. Ve bu yürüyüş daha sonra Newroz alanlarında aynı talebin net bir şekilde ortaya çıktığını bize gösterdi. 31 Mart seçimlerinde oy kullanan DEM Parti gönüllüleri, çözümsüzlük politikalarının, savaş dayatmaları, sınır ötesi operasyon hevesleri ve Sayın Öcalan şahsında uygulanan dünyada nerdeyse olmayan bu ağırlaştırılmış tecride de hayır demiş oldu. 
 
YENİ YOL HARİTASI: ÜÇÜNCÜ YOL SİYASETİ
 
Yine iktidarın yarattığı ekonomik krizin yükü altında her geçen gün yoksulluğa ve sefalete sürüklenen halkın en güçlü bir şekilde tepkisini ortaya koyduğunu ve bunu sandığa yansıttığını düşünüyoruz DEM Parti olarak. Bütün noktaları göz önünde bulundurduğumuzda DEM Parti yeni dönemde yeni yol haritasında en geniş zeminde demokratik toplumsal ittifakları yan gelişleri hayata geçirmek gibi bir tarihsel sorumlulukla karşı karşıya olduğunun farkında olmasının yanı sıra bunun için temel bir özne olduğunun farkında. Bu dikkat, önem ve hassasiyetle yaklaşıyor sürece. Bu yüzden ilk değerlendirmesini seçimlerden sonra ilk değerlendirmesini derli toplu olarak sizlere aktarmak istedik. Bir kez daha görüldü ki DEM Parti’nin üçüncü yol siyaseti kazandı. 3’üncü yol siyaseti etrafında toplananlar kazandı. Hayatın her alanına 3’üncü yol siyaseti ile toplumsal olanı örgütlemek barışın ve demokrasinin kazanması açısından partimizin bu 3’üncü yol siyasetinin ne kadar elzem bir siyaset olduğu ve bu siyasetin gereklerinin bizler için öncelikli bir görev ve sorumluluk olduğu gerçeği PM ve MYK’da da tartışıldı. Dolayısıyla yeni dönem yol haritamız da 3’üncü yol siyaseti ile örülecek.
 
KENT UZLAŞISI GENİŞLEYECEK
 
Kent Uzlaşısı stratejimiz de vardı. Bunun bölgedeki ayağı ön seçimlerle birlikte uygulandı. Onun dışında Kent Uzlaşı bir şehri oluşturan herkesin sürece dahil olduğu stratejimiz de başarıya ulaştı. Kent Uzlaşmasında genişletmek ve 3. yol siyasetiyle birlikte örmek bundan sonraki hedefimiz. DEM Parti olarak tarihe ve geleceğe karşı bu sorumluluklarımız hatırladıktan sonra şunu söylemek gerekir ki; biz inisiyatif alma bu konuda kurucu bir rol üstlenme kararlılığımızı tekrar tekrar hatırlatmamıza gerek duymayacağımız bir tarihsel gelenekten geliyoruz. Yine de anımsatalım ki bunlar için hem mücadele etmeye hazırız hem de bu alanı genişletmeye büyütmeye bu yan yana gelişleri artırmaya hazırız. Ülkenin dört bir yanından bu sert politikaları kalıcı hale getirilmek istenen otoriter rejime karşı çok net bir şey çıktı: Êdî bese. Biz de diyoruzki iktidara da muhalefete de êdî bese.
 
EN BÜYÜK GARANTİ DEM PARTİ
 
Başta Kürt sorunu ve bu ülkenin demokratikleşme meselesi olmak üzere bu ülkede uzlaşı, diyalog isteyenleri, derinleşen ekonomik kriz değil artan ekonomik refah isteyenlerin sesi duyulmalı. Bu duygular ile aynı zamanda 1 Mayıs çağrısı yapmak istiyorum. Bu birlikteliği Newroz alanlarındaki coşkuyu yansıtabileceğimiz bir 1 Mayıs’a gidiyoruz.  1 Mayıs, 31 seçimlerinden çıkan başarımızı, taleplerimizi bir daha yükseltebileceğimiz bir zaman. İş cinayetlerine işsizliğe yoksulluğa güvencesizliğe, kadın kırımına doğa talanına savaş politikalarına ve tecride karşı emeğimiz ve özgürlüğümüz için, emeğimiz ve özgürlüğümüze sahip çıkmak için 1 Mayıs'ta alanlarda yan yana omuz omuza duralım. Bölgede Batman ve Van, İstanbul'da Taksim Meydanında buluşalım. Sesimizi yükseltelim, yıkılmadık ayaktayız diyenlere bunun bir masal olduğunu hatırlatalım. Cumhurbaşkanı Erdoğan biz bitti demeden bitmez dedi ama halklar da şöyle bir gerçeği ortaya çıkardı. Biz bu haline bitti diyoruz dediler. Biz haline itiraz ediyoruz dediler. Biz böyle yönetilmek istemiyoruz dediler. Biz özgür demokratik bir ülkede onurlu eşit ve bir arada yaşam istiyoruz dediler. İşte bu yaşamın en büyük garantisi DEM Partidir. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında herkese Dem Parti de dahil olmak üzere tüm siyasi partilere tüm halklar çok net bir mesaj verdi. Bu saatten sonra tüm siyasi partilerin bu mesajları halkların verdiği şekilde değerlendirmeleri ve yeni yol haritalarının belirlemeleri gerekiyor.”
 
 

Diğer başlıklar

21:14 Hayvan hakları savunucuları: Herkes için şiddetsiz bir dünya istiyoruz
21:05 ÖHD: İmrahor’da yıkıma karşı çıkan 104 kişi işkenceyle gözaltına alındı
20:54 ‘Sevdiklerimizin karanfil koyacak mezarı olana kadar mücadele sürecek’
20:43 Kadınlardan şiddet failinin tutuklanması çağrısı
20:30 Uğur ve Örkmez tahliye edildi
18:45 Bakırhan Curnê Reş'te: Hile yapanlara sandıkta ders vereceğiz
18:40 Sosyal İş Sendikası'ndan tutuklanan üyeleri için çağrı
18:31 İsrail saldırıları protesto edildi
18:26 AKP’li belediyeden İmrahor mahallesinde yıkım kararı
18:21 Seçime 2 gün kaldı: Perî’yi geri alacağız
18:01 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 117’nci gününde
17:56 İÖM nöbetin 4’üncü gününde adalet talebini yineledi
17:46 Garo Paylan'a hakaretten yargılanan sanığa para cezası
16:53 Eğitim Nöbeti: Bizim olanı mücadele ederek kazanacağız
16:33 1 Mayıs tutuklularından 3'ü tahliye edildi
16:08 Engelliler için iki dilli sinyalizasyon
16:05 Cinsel saldırı faili korucu tahliye edildi: Hiçbir önlem alınmadı
15:22 'Özgürlük' talepli kampanya kapsamında okuma etkinliği
15:16 Oyuncu Uğurlu hayatını kaybetti
15:01 Arkeolojik Sit Alanı'ndaki taş ocağı yargıya taşındı
14:50 Siyasetçilere verilen 339 yıl hapis cezası protesto edildi
13:57 Basın-İş’ten Yeni Yaşam etkinliğine katılım çağrısı
13:48 İran'daki kanser hastası Kürt tutsak hastanede kelepçeli tutuluyor
13:29 Kürtçenin tutanaklara 'X' diye geçmesi kişisel görüşmüş!
13:04 Dış ticaret açığı yüzde 12,9 arttı
12:30 Gazeteciler kıdem tazminatı gerekçesiyle işten çıkarılacak
12:09 Yoksulluk sınırı asgari ücretin 3 buçuk katı
12:07 Qileban’da şüpheli çocuk ölümü
12:00 Kayıp çocuğun cenazesi sulama kanalında bulundu
11:53 Avukatlar İmralı’ya gitmek için başvurdu
11:45 İstanbul ve Bursa’da erkek şiddeti
11:39 Sinpaş'ın yasağa rağmen inşaata devam ettiği tespit edildi
11:23 Servislerin kaldırılması protesto edildi
11:16 Tesisatçı Akın davasında 13 yıl sonra avukatsız keşif yapıldı
11:12 İkizköy muhtarına verilen ceza iptal edildi
10:46 DEM Parti Abdullah Öcalan'la görüşmek için bakanlığa başvurdu
10:27 Ecevit Piroğlu 109 gündür açlık grevinde: 48 kiloya düştü
10:04 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ni 'durdurma' davası açıldı
09:46 Gözaltına alınan 11 öğretmen serbest bırakıldı
09:46 Tarsus'daki kazada yaralanan çocuk yaşamını yitirdi
09:41 İzmirliler: Ekonomi köklü değişimle düzelir
09:37 Hastanede intihar soruşturmasında ihmal: Ölmesi beklenmiş!
09:36 Gazeteci Aktan: 'Etki ajanlığı' düzenlemesindeki amaç susturmak
09:31 11 ay tutuklu kalan kadınların davasının reddine karar verildi
09:29 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi 186’ncı gününde
09:25 Meteorolojiden yağış uyarısı
09:22 9 yıldır İmralı'da tutulan kardeşini sadece 1 kez görebildi
09:19 Gezi Direnişi 11 yaşında: En haklı toplumsal hareketti
09:14 Kayyım 290 milyona mal olan taşınmazları seçim öncesi devretti
09:12 Asimilasyon merkezi YİBO'lara dair yeni çalışma
09:08 DEM Parti Curnê Reş'te 843 görevliyle sandıkları koruyacak
09:07 Roboskî'yi anan müdüre kınama, görevden alma ve dava
09:06 Gabar'da yaşam tehlikede
09:05 Sanal bireycilik nasıl aşılır?
09:02 Mutlak tecrit 39'uncu ayında: AİHM kararı uygulanmalı
09:01 Tarsus’tan 5 tutsak farklı cezaevlerine sevk edildi
09:00 30 MAYIS 2024 GÜNDEMİ
08:16 Kenya'da sel felaketi: 52 kişi kayıp
29/05/2024
23:37 Xîzan’da gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı
23:20 İnşaat işçilerinin eylemi kazanımla sonuçlandı
23:13 Çandar: Dışişleri Bakan Yardımcılarından birinin vize şirketleriyle ilişkisi var
22:40 Yasağı dinlemeyen ODTÜ’lü öğrencilerden devrim yürüyüşü
22:35 DEM Parti ‘Kobanê'den Gezi'ye özgürlük ve adalet buluşması’ düzenleyecek
21:02 ‘Bir araya gelin ve sokak hayvanlarının katledilmesini durdurun'
20:20 Dêrsim’de Gülistan Doku futbol turnuvasının final maçı oynandı
19:56 Birçok kentte İsrail protestosu: Filistin’deki katliamı durdurun
19:27 KHK eyleminde Filistin için çağrı
19:20 116 gündür bakanlık önünde: Emine Şenyaşar’ın feryadı herkes içindir
19:02 11 öğretmen bakanlık önünde darp edilerek gözaltına alındı
18:45 1 Mayıs tutuklusu 42 kişi hakkında 567 yıl hapis istemi
18:28 BM önüne siyah çelenk bırakıldı: Tecridi görmezden gelemezsiniz
18:09 Eski belediye meclis üyesine beraat ve ceza
17:18 Adalet Bakanlığı'na yürümek isteyen annelerden 'tülbentli' eylem
17:11 Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı
17:04 Özdemir’in idam cezası üst mahkeme tarafından onandı
15:59 TJA'dan ‘Hakikat okumaları’ atölyesi
15:55 ‘Direnişimiz elden ele’ sergisine yoğun ilgi
15:42 Seçime son 4 gün: Curnê Reş'i farkla kazanacağız
15:27 Qoser'de bir kadın ağır yaralı halde bulundu
14:27 Adana'da ulaşıma yüzde 43 zam
14:26 İmralı’da tutulan Aktaş’ın ailesinden ÖHD ve İHD’ye başvuru
14:11 Sağlıkçılar ‘Vergide adalet’ istedi
14:09 Özgür Gündem gazetesi davası ertelendi
14:08 Hekimler sorunların giderilmesi için yasal düzenleme talep etti
13:44 Zabıtalar mobbingi protesto etti
13:39 1 Mayıs tutsaklarıyla dayanışma mektupları
13:30 Xîzan’da askeri operasyon
13:13 2 günde 67 kez kimyasal silah kullanıldı
13:02 İran rejim güçleri 1 kolberi katletti
12:50 14 yıldır devam eden davada ceza talebi
12:37 AKP'nin hayvanları 'öldürme' teklifi Meclis'te
12:21 Alanya’da şüpheli kadın ölümü
12:18 DEM Parti’den Çorum Katliamı açıklaması
12:08 DEM Parti'den 'ağırlaştırılmış müebbet cezasının infazına ara verme' teklifi
12:04 Av. Nakıpoğlu'ndan uyarı: Bir suç zinciri olabilir
11:47 İYİ Partili belediye başkanına cinsel tacizden hapis cezası
10:26 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi sürüyor
10:10 Brezilya’da selde ölenlerin sayısı 169'a çıktı
10:08 İzmir'de bir kişi anne ve babasını öldürdü
09:49 Gingell: CPT cesur olup, İmralı'ya dair bilgi vermeli
09:36 Af Örgütü: İran'da 2023'te 853 kişi idam edildi
09:32 Cezaevlerinde çıplak arama sürüyor: Kadın kimliğini ezme çabası
09:29 6’ncı Ma Music Günleri’ne katılım çağrısı
09:22 YDG'li Özken: Gençler için mücadele bir seçenek değil zorunluluk
09:20 Özsavunma diyalektiği: Jin, jiyan, azadî
09:13 Anneler 'adalet' talebiyle Ankara yolunda
09:11 Curnê Reş seçimleri için hukukçulara gözlemci heyet çağrısı
09:10 Bir 'Mezopotamya' orkestrası
09:04 Altına zam imitasyona talebi arttırdı
09:01 'AKP'liler para karşılığında belediyeye işçi aldı' iddiası
09:00 29 MAYIS 2024 GÜNDEMİ
08:39 300 Êzidî daha Şengal’e döndü
08:33 Komisyon: Yeni seçim tarihi belirlenmeli
08:30 Birçok kent için yağış uyarısı
28/05/2024
22:52 14 kurumdan tutsakların yaşam hakkının korunması talebi
22:29 Mûş’ta Gülistan Doku futbol turnuvası başladı
22:20 Curnê Reş’te gençlerden DEM Parti’ye destek
22:17 ‘Direniş haftası’ ilan eden öğretmenler üç gündür nöbette
22:11 Riha'da şüpheli kadın ölümü
21:59 AKP’li Yurdunuseven hasta tutsaklar için ‘canlı bomba’ dedi
21:19 Perî’de yollar seçime 4 gün kala yamalandı
20:40 Sokak hayvanları tasarısına karşı eylem dördüncü gününde
20:25 Gever’de 2 kişi tutuklandı
20:16 İki kez kalp krizi geçiren tutsak ameliyattan sonra nezarethanede tutuldu!
19:26 İsrail saldırılarına karşı mücadele çağrısı
18:54 Perî’de seçim çalışmaları sürüyor: İrademize sahip çıkalım
18:38 Bedrettin Akdeniz mezarı başında anıldı
17:50 İsrail yine Refah’ı vurdu: En az 21 ölü
17:26 Şenyaşar’ın eylemi ziyaretlerle sürüyor
17:19 Taciz faili beraat etti
17:06 Toprağını savunan 75 yaşındaki kadına para cezası
17:01 DEM Partili belediyeden ‘kadın dinlenme evi’ projesi
16:58 Irkçı saldırı davasında sanığa müebbet hapis istemi
16:33 Curnê Reş’te gençler ve emekçilere seçim ziyareti
16:23 Bucak: Yerel ekonomi politikası geliştirilmeli
16:20 DEM Parti’den ağır hasta tutsak Kuday için başvuru
16:16 İkinci Kobanê iddianamesi: Beraat verilen ölümler yeniden dosyada
16:08 Eriş ve beraberindeki gençler tahliye edildi
15:48 ‘Roboskî ile Refah katliamları aynı siyasetin ürünüdür’
15:45 Sondaj kuyularına karşı açılan davada karar bekleniyor
15:18 Köylüler maden için yapılacak ÇED toplantısını engelledi
15:17 6'ncı Ma Music Günleri başlıyor
15:12 Silopiya’da 200 dönümlük buğday tarlası küle döndü
14:59 Kadınlardan Okan Buruk’a küfürlü tezahürat tepkisi
14:54 Ata: Demokratik çözüm düşüncesini toplumsallaştırmalıyız
14:39 Mersen işçileri grevlerini Fransa Konsolosluğu önünde taşıdı
14:21 Sêwereg'te DEDAŞ protestosu
14:20 Hatimoğulları’ndan Yeni Yaşam'a dayanışma mesajı
14:19 ÖHD: Çözümün yolu İmralı tecridine son vermektir
14:17 TJA'dan Silopiya'da okuma etkinliği