Silopiya’da futbol turnuvası

img
ŞIRNEX- Silopiya’da, DEM Parti Gençlik Meclisi’nin Gülistan Doku adına gerçekleştirdiği turnuvaya takımlar, “Belediyeler bizimdir, gaspa izin vermeyeceğiz” pankartıyla çıktı. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Gençlik Meclisi’nin, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversite öğrencisi Gülistan Doku adına düzenlediği turnuva Şirnex’ın Silopiya (Silopi) ilçesinde devam ediyor. 80 futbol takımımın katıldığı turnuva, grup aşamasıyla başladı. 160 maçın oynanacağı grup aşamasından sonra gruplardan çıkan takımlar, eleme aşamasına geçecek. Daha sonra çeyrek final, yarı final ve final müsabakalarıyla turnuva sonlanacak. 7’den 70’e binlerce Silopiyalı yurttaşın ilgiyle takip ettiği turnuvanın 2 buçuk ay sürmesi bekleniyor. 
 
‘GASPA İZİN VERMEYECEĞİZ’
 
Silopiya Belediyesi öncülüğünde belediyenin spor kompleksinde gerçekleşen turnuva öncesinde sahaya, Kürtçe ve Türkçe “Me bi ciwanî destpêkir, emê bi ciwanî serbikevin”, “Girêdayî nemine, azad bijî”, “Li dijî şerê taybet têkoşîna bi heybet” ve “Mor rengimizle yeşil sahalardayız” pankartları asıldı. Sahaya çıkan takımlar,  “Belediyeler bizimdir, gaspa izin vermeyeceğiz” pankartı açtı. 
 
Turnuva, bu geçe oynanan 4 müsabakanın sonuçlanmasıyla sonlandı. Yarın 4 yeni takım karşı karşıya gelecek.