DEM Parti dur durak bilmiyor

img
HABER MERKEZİ – DEM Parti, seçim çalışmaları kapsamında bugün de birçok merkezde halk buluşmaları ve seçim büro açılışları gerçekleştirdi. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM), sayılı günlerin kaldığı 31 Mart yerel seçimleri kapsamında bugün de birçok kentte çeşitli etkinlikler düzenledi. 
 
DÎLOK 
 
Dîlok’ta adaylar, basın emekçileriyle bir araya geldi. Kentte bulunan bir otelde gerçekleşen buluşmaya çok sayıda kişi katıldı. DEM Parti Dîlok Belediye Eşbaşkan adayları Ayfer Yılmazer ve Selman Tutumlu programda konuştu. İktidarın “tekçi bir zihniyetle” yereli yönettiğini söyleyen Tutumlu, “Bu tekçi zihniyete karşı politikalar yürüteceğiz. Anadilde eğitim veren kreşler açıp, istismara karşı mücadele edeceğiz. Çocuk yaşta evliliğe karşı mücadele vereceğiz. Bağımlılık ile mücadele edeceğiz. Kadın meclisleri oluşturacağız" dedi. 
 
ERZIROM 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Erzirum’un Qerecoban ilçesinde 8 Mart Kadınlar Günü kapsamında kadın seçim bürosu açılışını yaptı. Açılışa Erzirom Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Gülderen Varlı, Qerecoban Belediye Eşbaşkan adayı Zelal Yiğit ve partililer katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda kadınlar coşkulu bir şekilde halay çekti. 
 
DEM Parti kadın bürosu önünde kadınlara hitap eden Varlı 7 yıldır hukuksuz bir şekilde tutsak edilen DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Gültan Kışanak’ı selamlayarak sözlerine başladı. Varlı, “Gültan Kışanak 7 yıldır hukuksuz bir şekilde tutsak edilmektedir. Kadınların iradesi yok bu ülkede yok sayılmaktadır. Herkes bilmeli ki kadın varsa yaşam vardır” dedi. 
 
Kadınlar “jin, jiyan, azadî” sloganları atarken, Qerecoban Eşbaşkan adayı Zelal Yiğit de halkı selamladı.
 
Açılışın ardından coşkulu kalabalık seçim bürosunu ziyaret etti.
 
BEDLÎS
 
DEM Parti, Xana Zılfo’da (Zülfikâr Hanı) seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Çok sayıda kişi açılışa katıldı. DEM Parti Bedlîs Belediye Eşbaşkan adayları Faruk İşlek ve Sümeyye Kızılkaya ile Milletvekili Hüseyin Olan da açılışta yer aldı. Coşkulu açılış programında yurttaşlar, uzun bir süre halaya durdu.  
 
DEM Parti adaylarından Faruk İşlek, "Soyguncu AKP belediyesinin son 8 yılda yaptığı tahribatı anlatacağız. Belediyeyi adeta soydular. Belediyenin borcu her gün artıyor. Bu da belediyenin mallarının birkaç yandaşa peşkeş çekildiğini gösteriyor" dedi. 
 
Bedlîs Belediyesi'ne eşbaşkan adayı gösterildikten sonra dosyası Yargıtay’a gönderilen ve bunun üzerine adaylıktan kendi isteğiyle çekilen Enver Barin de açılışta konuştu. Barin, "Anlamlı bir hayat, zorluk içerisinde geçtiği kadar anlam kazanır. Biz eğer bu mücadeleye girdiysek tabi ki zorluklarımız olacaktır. Neticede hakikatin yolu hiç de kolay bir yol değildir. Tarihten bugüne baktığımızda hep dikenli ve engelli yollar vardır. Önemli olan bu yolları aşmaktır. Biz o yolu da Bitlis halkıyla hep birlikte aşacağız. Resmi başvurumdan 4 gün sonra dosyam Yargıtay’a gönderildi. Bu riske karşı kendi isteğimle çekildim. Yeni Belediye Eşbaşkanımız Faruk İşlek ve sizinle birlikte omuz omuza vererek, bu süreci bitireceğiz" diye konuştu. 
 
WAN
 
Wan’ın Artêmêt (Edremit) ilçesine bağlı Çiçekli Mahallesi’nde seçim bürosu açılışı yapıldı. DEM Parti Wan Milletvekili Mahmut Dindar da açılışa katıldı. Açılışta sık sık “Bê Serok jiyan nabe” ve “Bijî Serok Apo” sloganları atıldı. 
 
DEM Partili Dindar, "Kayyımlara bu seçimde güçlü bir cevap vermemiz gerekiyor. Herkes bizim ne istediğimizi biliyor. 25 yıldır tecrit altında tutulan Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin son bulmasını istiyoruz. Sayın Öcalan bu halkın önderidir. Önceliğimiz Sayın Öcalan’ın fiziki özgürlüğünü sağlamak, sonra da kayyımı geldiği yere geri göndermektir” şeklinde konuştu.
 
Belediye Eşbaşkan adayları Rabia Başak Koç ve Cemil Komi de etkinliğe katılanları selamladı.

DEM Parti Wan’ın Miks (Bahçesaray) ilçesinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa, DEM Parti Wan Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Neslihan Şedal ve DEM Parti Wan Milletvekili Sinan Çiftyürek’in yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Miks girişinde bir araya gelen kitle, büyük bir coşkuyla adayları karşıladı. Ardından uzun süre halaya duran kitle uzun konvoy halinde ilçe merkezine geçti.

‘KAYYIM GÖÇ ETTİRMEK İÇİN GELMİŞ’

DEM Parti Wan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Neslihan Şedal Miks’in yol sorununa dikkat çekerek, “AKP’ın yürüttüğü politikalar yüzünden 1 yılda yaklaşık 200 ev göç etti. Bizler artık bu politikalara izin vermeyeceğiz. Köylerimizi, şehirlerimizi ekonomi, ekoloji ve daha nice açıdan birlikte genişleteceğiz. 31 Mart’ta sandıklarda büyük bir cevap vereceğiz. Kayyımları geldikleri yere göndereceğiz. Kayyımlara baktığımızda dil, kültür ve ekonomimiz için bir şey yapmamış olduğunu görüyoruz. Sadece göç ettirmek için gelmiş. Miks gereken cevabı sandıkta verecektir” ifadelerini kullandı.

Ardından zılgıt ve alkışlarla büro açılışı gerçekleştirildi.

‘MİKS’İN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ’

Açılıştan sonra Mik’te basın açıklaması gerçekleştiren DEM Parti Wan Milletvekili Sinan Çiftyürek, göç ve ekolojik kıyıma dikkat çekti. Çiftyürek,  “Miks bizim değerli bir yerimizdir. Miks Fekiye Teyran’ın başkentidir. Hep birlikte Miks’in sorunlarını çözeceğiz. Devletin stratejisi, Kurdistan’ı ortadan kaldırmaktır. Bizler buna izin vermeyeceğiz. Her kar yağdığında Miks’in yolun kapanıyor ve çığ düşüyor. Kaç insanımız burada yaşamını yitirdi. Wan ve Miks yolu yapılmalı. Bizler hala Miks’e ulaşmak için Hizan yolunu kullanıyoruz. Miks’in doğal kaynaklarına sahip çıkılmalı, kooperatifler kurulmalıdır. Belediyeleri aldığımız gibi hayvancılıkla uğraşan Miks’in sorunlarını çözeceğiz ”şeklinde konuştu.

RIHA 
 
DEM Parti Riha Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Celaledin Erkmen ile Eyyübiye Belediye Eşbaşkan adayı Halil Akbaş, Eyyübiye ilçesinde seçim çalışmalarına katıldı. Eşbaşkan adayları, Kooperatifler ve oto alım-satım esnafını ziyaret etti. Daha sonra Hayvan Mezat’ına geçerek, esnafların şikayet ve önerilerini dinledi. Celaleddin Erkmen, belediyenin tüm imkanlarının halk için seferber edileceğini vurgulayarak, modern tesisler yapılması sözü verdi. 
 
Riha Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Gülşen Özer ise, Serêkaniyê’de (Ceylanpınar) seçim çalışmalarına katıldı. İlçe Belediye Eşbaşkan adayları Rahşan Yazar ve Uğur Kahraman’ın da yer aldığı partililer, Viranşehir Caddesi’nde esnafı ziyaret etti. 3 Fidan Park’ında gençlerle bir araya gelen eşbaşkan adayları, burada coşkuyla karşılandı. Seçim çalışmaları, kadın toplantıları ve ev ziyaretleriyle devam etti. 
 
Haliliye Belediye Eşbaşkan adayları Sema Ateş ve Suphi Yılancı, Süleymaniye Mahallesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Yurttaşların sorunlarını dinleyen Eşbaşkan adayları, bir yıl önceki sel felaketini hatırlatarak, hiçbir düzenleme yapılmadığı söyledi. 
 
Pirsûs (Suruç) ilçesinde ev ve taziye ziyaretleri yapıldı. Xelfetî’de (Halfeti) ise, Derto (Dergili), Çakalan (Çakallı), Çevekan (Çebekoğlu) ve Vahna (Sırataşlar) kırsal mahalleleri ziyaret edildi.  
 
Curnê Reş (Hilvan) Belediye Eşbaşkan adayları Serhan Paydaş ile Garip Yeşil, kent Milletvekili Ömer Öcalan ile birlikte ilçe merkezinde bulunan çarşıda esnafını ziyaret etti.
 
ANTALYA
 
DEM Parti Antalya İl Örgütü, Kumluca ilçesinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa DEM Parti Antalya Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Nesibe Bahadır ve Kemal Bülbül ile diğer belediye eşbaşkan adayları katıldı. Partililer belediye eşbaşkan adaylarını ilçe girişinde alkış ve zılgıtlarla karşıladı, oluşturulan konvoyla ilçe turu atıldı. 
 
Seçim bürosu önüne halka seslenen adaylar, mutlaka kazanıp iktidara ve iradelerini tanımayanlara kaybettireceklerini ifade etti. Konuşmaların ardın alkış ve zılgıt sesleri arasında büronun açılışı yapıldı.

İZMİR

DEM Parti İzmir İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında eşbaşkan adayları Türkan Aslan Ağaç Beştaş ve Akın Birdal ile birlikte Konak Kemeraltı Çarşısı'nda halkı selamladı, esnaf ziyaretlerinde bulundu. Kızlarağası Hanı'ndan başlayarak Konak Meydanı'na kadar devam eden yürüyüşe, DEM Parti  Konak İlçe Eşbaşkan adayları Faraşin Gömüş, Ahmet Türk, DEM Parti İzmir İl Eşbaşkanları Vezan Karabulut, Mehmet Kuruş,   Barış Anneleri İnisiyatifi ile çok sayıda kişi katıldı.

Halkla sohbet eden ve cadde üzerindeki esnafları ziyaret eden Birdal ve Ağaç, halktan da büyük ilgi gördü. Ziyaretlerde, halk AKP-MHP rejimine dönük şikayetlerini, yaşadığı geçim sıkıntısını dile getirdi. Yürüyüş esnasında kitleyi gören yurttaşlar, zafer işareti yaparak zılgıt çekti.  “ Biji Dem Parti, Biji Kürdistan, sizinleyiz” sözleriyle  desteklerini sunan yurttaşlar, DEM Parti'nin İzmir’de  kendi adaylarını çıkarmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

AMED

DEM Parti Amed İl Örgütü, Hênê (Hani) ilçesinin Cewzê köyünde seçim bürosunu açtı. Açılışa, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Amed il eşbaşkanı Mehmet Şirin Gürbüz, DEM Parti Amed Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Serra Bucak, DEM Parti Amed Milletvekili Adalet Kaya, Hênê belediye eşbaşkan adayları ve çok sayıda yurttaş katıldı. Heyet, İlçe girişinde konvoyla karşılandı.

İlk olarak konuşmasını yapan DBP Amed İl eşbaşkanı Mehmet Şirin Gürbüz, "Sistem kayyum politikalarıyla biz Kürtlerin, Cewzê'nin iradesini kırmak istiyor ama bunu bilsinler, bizim irademizi kıramazlar"dedi.Sonrasında konuşan Hênê İlçe Belediye eşbaşkan adayı Besile Narin ise işsizlik ve su sorunlarına değinerek, "Gezdiğimiz birçok yerde su yok. İnsanlar bidonlarla su evlerine taşıyorlar. Bu sıkıntılar kabul edilmez. Bir diğeri de ciddi anlamda işsizlik sorunu var. Bu işsizlik sorunundan dolayı insanlarımız memleketlerini terk ediyor. Bizler bir olup bu sorunları aşacağız" dedi.

'OYUMUZA SAHİP ÇIKALIM'

Selamlamasını Zazakî ve Kurmancî yaptıktan sonra konuşan DEM Parti Amed İl eşbaşkan adayı Serra Bucak da, "Erdoğan ‘oy varsa hizmette var’ diyerek ciddi bir ayrımcılık yapıyor. Peki, soruyoruz 5 yıldır oy verdiğiniz bu iktidar sizin hiçbir sorunumuzu çözebildi mi?  Bundan dolayı diyoruz ki irademize, oyumuza sahip çıkalım, DEM'le başaralım" ifadelerini kullandı.

 Açılış zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde gerçekleştikten sonra esnaf ziyareti yapıldı.

MUŞ

Seçim çalışmalarını Mûş ve ilçelerinde aralıksız bir şekilde sürdüren DEM Parti il ve ilçe örgütleri, Merkez, Kop (Bulanık, Gimgim (Varto), Tîl (korkut) ve Milazgir’de (Malazgirt) esnaf, mahalle ve köy ziyaretlerini sürdürdü.

'SEÇİM DEM'DEN YANA'

Sanayi bölgesindeki yurttaş ve esnafları ziyaret eden Mûş Belediye Eşbaşkan adayları Sırrı Söylemez ve Tuba Sayılgan, esnaf tarafından kucaklanırken, adaylar mevcut belediyenin kentte yarattığı tahribat ve yoksulluğun çözüm yollarını konuştular. Kop’ta ise milletvekili Sümeyye Boz, belediye eşbaşkan adayları Arafat Kardağı ile Aryan Doğan ve yanı sıra çok sayıda kişi esnaf ziyareti gerçekleşti. Heyeti alkışlarla karşılayan esnaf ve halk seçimin DEM’den yana olduğunu dile getirdi. Ziyaretlerde halk ile sohbet eden Boz, seçimde birliktelikle ve halktan alınan güçle kayyım zihniyetine son verecekleri mesajını verdi.

ÊLIH

DEM Parti Êlih İl Örgütü, seçim çalışmalarını yoğun bir katılım ile devam ettiriyor.  Bankalar Caddesi, Elma Sokağı,  Alo Tewşo’da yapılan esnaf ziyaretlerine DEM Parti Êlih Milletvekilleri Zeynep Oduncu ile Mehmet Rüştü Tiryaki,   Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivistleri,  DEM Parti Belediye Eşbaşkan Adayı Gülistan Sönük, DBP, DEM Parti İl Örgütleri katıldı.

Ziyaretler esnasında esnaf tarafından sıcak karşılanan partililer, burada esnaf ile sohbet etti.  Esnaflar ile sohbet eden partililer, seçim broşürü dağıttı.  Kayyımın irade gaspı olduğunu kaydeden esnaflar, 31 Mart günü kendi iradelerini  belediyede görmek istediklerini belirtti.

Diğer başlıklar

15:06 Bagok’ta yasak sonrası bombardıman ve silah sesleri
14:38 Êlih’te kayyım 3 milyar 53 milyon 977 bin TL borç bıraktı
14:25 81 yaşındaki Makbule Özer tekrar tutuklandı
14:24 DEM Parti PM sonuç bildirgesini yayımladı: Alacakaranlığa karşı ilk ışık yakılmıştır
14:06 İki dönem kayyımla yönetilen Kop Belediyesi’nin borcu açıklandı
13:16 Bakırhan’dan JINNEWS ve MA’ya ziyaret
13:05 DEM Parti Sözcüsü Doğan: Yeni dönem yol haritamız Üçüncü Yol siyasetiyle örülecek
12:49 DEM Parti Kürt gazetecilere yönelik baskıyı Meclis’e taşıdı
12:18 Bagok’taki 5 alanda ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilanı
11:23 Kargon var denilerek çağrılan genç gözaltına alındı
11:19 Dersim’de 5 gözaltı
11:03 KDP Erdoğan ziyareti öncesi Hewlêr caddelerine Türk bayrakları astı
11:02 Gever kayyımı milyonları emniyet, kutlama ve kadayıfa harcamış
10:18 DEM Parti: Kürt gazeteciler 126 yıldır hakikatin izinde
09:49 Şengal'de 'özsavunma' hamlesi: Kendini savunmak her kadının görevi
09:13 Bakırhan: Çözüm için samimi olan her partiye açığız
09:06 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eyleminde
09:01 KDP’nin alıkoyduğu gazeteciden 181 gündür haber yok
09:01 ‘Birlikte mücadeleyle İmralı tecridi kaldırılabilir’
09:01 Yazar Karacabey: Sanatçıların inadı çok hükümet devirir
09:00 Gazeteci Karadaş: Ortadoğu'da halkların kaderi birbirine bağlı
09:00 22 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
08:40 Adana’da minibüs kazası: 3 ölü, 18 yaralı
21/04/2024
23:11 Amedspor Kadın Futbol Takımı’ndan 3-1’lik skor
23:04 Amed’te Tiyatro Festivali sürüyor
21:17 Sakarya’da bir kadın hayatını kaybetmiş halde bulundu
21:11 Erzirom’da kaza
19:41 KNK Genel Kurulu sonuç bildirgesi: Artık birlik zamanı
17:25 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 82’nci gününde
17:15 Amedspor taraftarını üzdü
16:34 KNK: Saldırılara karşı seferberlik tutumuna ihtiyaç var
16:08 Hedef gösterilen zihinsel engelli Gezer tutuklandı
15:34 Turhal'da 4.1 büyüklüğünde deprem
15:12 Amedspor’un ‘şampiyonluk’ maçı başladı
15:08 Hedef gösterilen engelli bireye dair yeni detay
14:30 KNK kurulunda 'birlik' vurgusu
14:22 Çandar: Halk iradesine saygı duyun
13:29 Amed'de maç öncesi ‘şampiyonluk’ coşkusu
13:11 İsrail saldırılarında ölü sayısı 34 bini geçti
12:50 DEM Parti Kadın Meclisi: Kadınlar coğrafyayı mora boyadı
12:29 Amedspor-Iğdırspor maçı öncesi 2 gözaltı
11:35 İran'da Kürtçe öğretmenine 10 yıl hapis
11:26 Metîna'ya yoğun bombardıman
10:17 Türkiye yüksek enflasyonla dünyada 4'üncü sırada
09:53 Amedspor'dan 'sahte bilet' uyarısı
09:34 Jin Dergi çocuk haklarını kapağına taşıdı
09:31 Erdoğan ziyareti öncesi Metîna’da yeni bir saldırı başlatıldı
09:14 Kadınlardan 1 Mayıs çağrısı: Taksim’de olalım
09:13 126 yıldır süren direniş geleneği
09:12 Dr. Pashang: Kürtlerin Ortadoğu'daki krize karşı tek seçeneği birlik olmaktır
09:10 Abdullah Öcalan için her gün CPT'ye mektup gönderilecek
09:09 180 gün oldu: Gazeteci Ahmet nerede?
09:09 Tutsaklar Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü için eylemde
09:08 Amed Tiyatro Festivali: Yasakları anlamsız kılıyoruz
09:07 AKP’li Albayrak 460 milyon 601 bin TL borç bıraktı
09:00 21 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
07:28 İzmir Kitap Fuarı'nda 'Kurdistan'a tahammülsüzlük
00:19 Sûr Belediyesi hedef gösterilmişti: Gözaltına alınan kişi zihinsel engelli çıktı
20/04/2024
22:37 ‘Derwêş yan Gudû’ oyunu ayakta alkışlandı
22:17 Basel'de gençlerden ‘Öcalan’a özgürlük’ talepli panel
22:01 Sarıyer’de AVM’de yangın
21:17 Erdoğan Rabia Naz'ın babasına dava açtı
21:08 Pîrsus Katliamı anmasında dava duruşmasına çağrı
20:57 Eşbaşkanlar bakanlık ve Sayıştay'dan müfettiş talep etti
19:51 Çeşme'de kanalizasyon suları denize dökülüyor
19:45 Kürt kazanımlarına saldırıya karşı ortak mücadele mesajı
19:26 Ankara’da 'Büyük Savunma Mitingi' düzenlenecek
18:58 KNK’li Uzun’dan ulusal birlik konferansı çağrısı
18:49 DEM Parti: Bayrak ve marş istismarına dayalı siyaset dönemi miadını doldurdu
18:27 Bakan Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı ile görüştü
18:01 Sur’daki çocuklar müziğe doydu
17:52 Wan’da ilk meclis toplantısı: Birlikte yöneteceğiz
17:40 KNK toplantısı: Ortadoğu krizini Abdullah Öcalan'ın fikirleri çözer
17:33 İnşaatta göçük: 2 işçi yaralandı
17:03 Erdoğan Hamas başkanı Haniye ile görüştü
16:39 ÖHD İstanbul Şubesi yeni yönetimini belirlendi
16:30 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler
16:21 Birçok meslek örgütü Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti
16:15 Gever'de kayyımdan kalan borçlar asıldı
15:38 Eylemde olan 15 tutsağa disiplin soruşturması
15:37 Sûr Belediyesi'ne soruşturma
15:17 Hasta tutsaklar Kaya ve Güvel’in tahliyesi istendi
15:14 Kaybedilen Ermeni aydınlar anıldı
14:23 ‘Zulüm bitinceye kadar mücadelemize devam edeceğiz’
14:18 Cizîr’de yapılacak baraj için 255 parselde 'acil kamulaştırma' kararı
14:16 KNK’nin 2 gün sürecek Genel Kurul ara toplantısı başladı
14:11 Kayıp yakınları 3 kentte bir araya geldi: Failler yargılansın
13:50 Amed Tiyatro Festivali'nde 'Tiyatroda değişimlerin tarihi' söyleşisi
13:35 29 yıl önce kaybettirilen Keremoğlu’nun akıbeti soruldu
11:50 Colemêrg’te heyelan: Küçükbaş hayvanlar toprak altında kaldı
11:30 YRP’li başkanın ilk icraatı sitesinin önünü mıcırlama oldu
10:36 Bakırhan: Yeni dönem perspektifimiz çok net; örgütleneceğiz, genişleyeceğiz
10:13 Çocuğa şiddet uygulayan imam serbest bırakıldı
09:45 9 öğrenciye cinsel tacizde bulunan okul müdürü tutuklandı
09:20 Süleyman Ahmet’ten 179 gündür haber yok
09:18 El konulan mektup gerekçesiyle tahliyesi 11 ay ertelendi
09:14 Tutsakların 'Abdullah Öcalan'a özgürlük' eylemi sürüyor
09:14 Kürkçüler Cezaevi'nde hasta tutsaklar 3 yıldır tedavi edilmiyor
09:12 1 Mayıs'ın adresi Taksim Meydanı
09:10 Özel savaş gerçekliği: Uyuşturucu değil kitap bulundurmak suç
09:08 'Su sorununu çözeceğim' sözü verip kenti susuz bıraktı
09:07 Wanlılar: Kenti birlikte yöneterek kayyım tahribatlarını giderebiliriz
09:05 Müslim: PKK bahane, hedef Kerkük ve Süleymaniye
09:01 Demir'den 'ortak mücadele' çağrısı: Hep beraber İmralı kapılarını açalım
09:00 20 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
19/04/2024
23:56 Norveç’te hükümet kabinesinde değişiklik yapıldı
23:08 İstismar faili Kösedağ hakkındaki haber ve paylaşımlara erişim engeli
21:23 Amed’te Tiyatro Festivaline yoğun ilgi
21:15 Her Yer Çocuk Derneği İzmir’de Açıldı
21:01 Doğan’dan Mêrdîn ve Amed’e müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar
20:46 Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi’ne resen soruşturma başlatıldı
19:54 Bakanlıktan 'müfettiş' açıklaması
18:07 Şengal’de toplu mezar bulundu
17:56 İsrail’in saldırıları 196’ncı gününde: 34 bin kişi hayatını kaybetti
17:50 Amed Büyükşehir Belediyesi ‘bayrak kaldırıldı’ haberini yalanladı
17:33 Kerim Coşkun, boşanma aşamasında olduğu kadını katletti
17:13 Serêkaniyê Belediyesi üretim atölyesi kurdu
17:10 Halise Aksoy cezaevinden çıktı
16:49 İç Anadolu Cezaevleri raporu: En az 42 tutuklu yaşamını yitirdi
16:34 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 80’inci gününde
16:04 Gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı
15:57 Amed Tiyatro Festivali’nde ‘Güney’deki Kürt Tiyatrosu’ konuşuldu
15:55 Dedeoğulları'na saldırı davasında sanıklara indirimli cezalar
15:41 DEM Parti Hüda Kaya’nın tutukluluğunu Meclis’e taşıdı
15:30 Lezita işçilerini ziyaret eden kadınlar, sendika başkanı tarafından tehdit edildi
15:27 ‘Yüksek güvenlikli cezaevleri kapatılsın’ çağrısı
14:49 186 kişinin hayatını kaybettiği site kaçak çıktı
14:45 Tanju Özcan hakkında suç duyurusu
14:38 Sinpaş'tan ekolojiste 'kapımı kırdın' davası
14:35 Riha'da iş cinayeti
14:27 Tutsaklara 'tarafsız koğuş' baskısı
14:26 'Konuş, sen nerelisin' diye soran yurttaşa soruşturma
14:25 Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs çağrısı
14:16 30 yıllık tutsağın tahliyesi 6 ay ertelendi
14:03 Wan’ın Tûşba ve Artemêt ilçesinde şüpheli ölüm
14:01 İzmir'in su kaynağına kum ocağı açılacak
13:45 Erkek şiddeti sonucu yaralanan Yıldız yaşamını yitirdi
13:44 Suriye'de DAİŞ saldırısı: 28 asker ve milis öldü
13:20 AYM'den üniversitelerde bildiri dağıtmaya dair karar
12:06 Oğlunun cenazesini alamadan yaşamını yitirdi
11:23 İmralı için ailelerden görüşme başvurusu
11:21 Konya'da Talha Ç. anneannesini katletti
11:18 Maden faciasının yaşandığı yerde bir kişinin cenazesine ulaşıldı
11:11 Ege'de 4.5 büyüklüğünde deprem
10:42 Türkiye saldırısında bir peşmerge hayatını kaybetti
10:33 Hatimoğulları: Seçim sonuçları umudumuzu büyüttü
10:20 Bolu'da erkek şiddeti: 2 kişi katledildi
09:52 Halise Aksoy tahliye edildi
09:50 İtirafçı beyanları üzerinden ağırlaştırılmış müebbet talebi
09:46 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler