Elçi cinayetinde karar günü yarın: Şüpheler giderilmedi, deliller toplanmadı

img
AMED - Delillerin araştırılması yönündeki tüm taleplerin reddedildiği Tahir Elçi cinayeti davasında yarın karar bekleniyor. Amed Baro Başkanı Nahit Eren, "Dosya karar verme aşamasında değil. Şüpheler giderilmeden karar verilemez" dedi. 
 
Amed Barosu eski Başkanı Tahir Elçi, 28 Kasım 2015 tarihinde Amed'in Sûr (Sur) ilçesinde bulunan Dört Ayaklı Minare önünde açıklama yaptığı sırada katledildi. Elçi cinayetine dair açılan davanın yarın görülecek duruşmasında karar çıkması bekleniyor. Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davada, tutuksuz yargılanan polisler Sinan Tabur, Fuat Tan ve Mesut Sevgi’ye “bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçlaması yöneltiliyor. Ayrıca dosyada firari sanık Uğur Yakışır'ın "2 polisi öldürmek ile devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" iddiasıyla cezalandırılması isteniyor.  
 
DELİLLER TOPLANMADI, KAYITLAR SİLİNDİ! 
 
Karar duruşması öncesi davaya dair Mezopotamya Ajansı'na (MA) konuşan Amed Barosu Başkanı Nahit Eren, soruşturma ve kovuşturma sürecinde etkili bir araştırmanın yapılmadığını söyledi. Eren, “Aradan geçen 9 yıla rağmen cinayetin aydınlatılması konusundaki taleplerimiz görmezden gelindi. 12 Haziran'da dava dosyası bir şekilde karar çıkacak. Ancak dosya karar verme aşamasında değildir” dedi
 
Davada en önemli delilin Elçi'nin ölümüne neden olan kurşun çekirdeği olduğunu ve bu çekirdeğin de bulunmadığını söyleyen Eren, "Bu da olay sonrasında keşfin yapılmamasından kaynaklandı" dedi. Eren, olayın yaşandığı noktayı gören ve özel bir işletmeye ait olan kamera kaydının da önemli delillerden olduğunu, ancak bu kaydın bozuk olduğu yönünde bir tespit yapıldığını söyledi. Eren, yine Fotofilm Şube polisinin olayın yaşandığı ana dair yaptığı çekimin de olmamasının soruşturmadaki eksikliklerden olduğunu kaydetti. 
 
Eren, "Eğer sadece o ana denk gelen görüntü yok ise tabi ki görüntülere müdahale etme ihtimalini artırıyor. Bu kayıtların, bu cihazların neden çekim yapmadığını, çekim yapılmış ise de müdahale edilip edilmediğinin bilimsel taleplerini mahkemede dile getirdik. Bu anlamda biz Tahir Elçi cinayetinin karar aşamasında olmadığını söylüyoruz. Bütün bu şüpheler giderilmeden bu dosyadan karar veremezsiniz" diye konuştu.
 
'İKTİDAR SÖZÜNÜN ARKASINDA DURMADI'
 
Mahkeme heyetinin delillerin araştırılmasına dair talepleri reddettiğini dile getiren Eren, cinayetinin aydınlatılmasına dair yargıda bir irade görmediklerini söyledi. Eren, "Bu aynı zamanda ülkedeki siyasi iktidarın da cinayeti aydınlatmak konusunda irade ortaya koymadığı anlamına gelir. İktidar ya da siyaset kurumunun cinayetin yaşandığı ilk günde verdikleri sözün arkasında kalmadıklarını çok iyi biliyoruz. Bu cinayeti 'ne pahasına olursa olsun aydınlatacağız' konusunda dönemin Adalet Bakanı ve başbakanın söylemleri vardı. Ancak geldiğimiz aşamada o iradeyi göremiyoruz. Mahkeme de bir şekilde mevcut haliyle dosyayı kapatma niyetini ortaya koydu" ifadelerini kullandı. 
 
TANIK ATAŞ'IN BEYANLARI 
 
Eren, tanık Deniz Ataş'ın cinayetin PKK'ye yıkılmak istendiğine dair beyanlarına işaret ederek, tanık Ataş'ın tehdit edildiğini ve bu konuda ilgili savcılar hakkında yaptıkları suç duyurusundan da sonuç alamadıklarını hatırlattı. Eren, "Mahkeme bu konuda da gerekli araştırmaları yapmadı. Oysa bir gizli tanığın ya da tanığın beyanları üzerinden aynı mahkemelerin insanlara onlarca yıl cezalar verdiğini çok iyi biliyoruz. Bu tanık, daha sonraki süreçlerde de mahkemede ilk verdiği ve dosyada yazılı şekildeki beyanlarının aksine beyanlarda bulunduğu için cezaevinde baskılandığını, istihbarat ve emniyetten geldiğini belirten kişilerin kendisine baskı yaptığını dile getirdi. Bu gelişmeler üzerine tanık Bolu Cezaevi’nden farklı cezaevine nakledildi. Bu da soruşturma aşamasının ne kadar isteksiz ve manipüle edici bir şekilde yürüdüğünü bizlere gösteriyor" diye kaydetti. 
 
DAVUTOĞLU NEDEN DİNLENMEDİ? 
 
Eren, dava sürecinde tüm polislerin HTS kayıtlarını istediklerini ve bu taleplerinin de reddedildiğini aktardı. Eren, "O dönemin başbakanı (Ahmet Davutoğlu) cinayeti ‘siyasi suikast’ olarak tanımladı. Biz her fırsatta mahkeme heyetine şunu söyledik ‘başbakan bir cinayeti ‘siyasi suikast’ olarak tanımlıyorsa, bu şu anama geliyor; suikast planlı bir eylemdir. Bunun arkasında güç odağı, karar alıcıları, uygulayıcıları olur. Bunu başbakan dile getiriyorsa ve bu kişi mahkemeye getirip dinlemiyorsanız, bu cinayetin aydınlatılmaması konusundaki niyetinizi açığa çıkarıyorsunuz. Oysa mahkeme Davutoğlu’nun dinlenmesine karar verdi. Davutoğlu’nun dinlenmesine 1 ay kala savcılık talebi üzerine heyet yeniden toplanıp, aldığı dinleme kararını geri aldı. Bu mahkemenin işleyişinde tanık olmadığımız, görmediğimiz bir olgudur. Bu da birilerinin, güç odaklarının Ahmet Davutoğlu’nun mahkemeye gelip dinlenmesi konusundaki rahatsızlığının göstergesidir. Neden dinlenmesi istenmiyor?" diye sordu. 
 
KÜRT MESELESİ VE YARGI KARARLARI
 
Tahir Elçi cinayetinin sadece Dört Ayaklı Minare'nin olduğu sokakta yaşananlara hapsedilemeyeceğini vurgulayan Eren, "Tahir Elçi’nin CNN Türk programı sonrası linç kampanyasına maruz kalması, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın jet hızıyla soruşturma başlatması, gözaltı kararı, çok kısa sürede iddianamenin hazırlanması mahkemenin irdelemesi gerektiği konulardan. Ancak maalesef bu konularda herhangi bir işlem yapılmadı” dedi.  
 
Mahkemelerin Kürtlerin sanık olduğu davalarda ağır cezalar verdiğini ancak Kürtlerin mağdur olduğu davaları cezasızlıkla sonuçlandırdığına dikkati çeken Eren, "Kemal Kurkut, Ceylan Önkol, Uğur Kaymaz gibi birçok dosyada bunu gördük. Bu maalesef bir devlet politikası ve cumhuriyet tarihi boyunca yargı bu ve benzeri durumlar karşısında iktidarların önemli bir kullanım aracına dönüştü" diye kaydetti. Eren, yargı kararlarının Kürt meselesiyle doğrudan bağlantılı olduğunu söyledi. Eren, Kürt meselesinin çözümünün gündeme geldiği dönemlerde iyi yargı pratiklerini gördüklerini ancak tersi durumda cezasızlık politikasının devrede olduğunu söyledi.  
 
HUKUK ÖRGÜTLERİNE ÇAĞRI
 
Eren, cinayete dair davada 12 Haziran'da karar beklediklerini dile getirdi. Eren, bugüne kadar güçlü bir dayanışma örüldüğünü ve duruşma günü adalet taleplerini bir kez daha haykıracaklarını vurguladı. Eren, "Tahir Elçi dosyasında bu yargı pratiğiyle bugün belki sonuç almayabiliriz ama biz yine taleplerimizi ısrarcı bir şekilde dile getireceğiz. İrademizi ve mücadelemizi 12 Haziran’da bir kez daha ortaya koyacağız. Bütün hukuk örgütlerine ve hukukçuların bir kez daha 12 Haziran’da Amed'de olmaları ricasında bulunuyorum” dedi. 
 
DAVAYA DAİR
 
Elçi, 28 Kasım 2015’te Sûr ilçesinde bulunan Dört Ayaklı Minare'nin önünde açıklama yaptığı sırada katledildi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma, cinayetten 4,5 yıl sonra yani 20 Mart 2020'de tamamlandı. Cinayetle ilgili olay yerinde bulunan ve görevlerine devam eden polisler Sinan Tabur, Fuat Tan ve Mesut Sevgi’ye “bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçlamasıyla dava açıldı. Aynı dosyada, firari sanık Uğur Yakışır'a da "2 polisi öldürmek ile devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" iddiası yöneltildi. 
 
Olay yeri incelemesi 5 ay sonra gerçekleşti. Mermi bulunmadığı için kurşunun hangi silahtan çıktığı kesinleşmedi. Ancak sokaktaki kamera kayıtları saniye saniye Elçi'nin vurulduğu anları kaydetmişti.
 
OLAY PKK’YE YIKILMAK İSTENDİ
 
En son duruşması 6 Mart'ta görülen davada ise birçok gelişme yaşandı. Soruşturma aşamasında "Tahir Elçi cinayetinin PKK tarafından planlandığı ve ölüme yol açan atışın, Mahsum Gürkan ya da Uğur Yakışır tarafından yapıldığına” dair beyanları olan tanıklar, mahkemede beyanlarını reddetti. Tanık Recep Özbek, “Cinayet tarihinde cezaevindeydim, bazı hareketleri nedeniyle Mahsum Gürkan’dan gıcık kaptım, onun öldürdüğüne dair ifade verdim’ dedi. 
 
Tanık Deniz Ataş, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nden SEGBİS aracılığıyla dinlenerek, "Savcı ve polisler bana Elçi’nin öldürüldüğüne dair ifade ver seni bırakacağız. Yoksa seni infaz edeceğiz’ dediler. Ben de korktum. İnandım. Bana ‘imzalayacaksın’ dediler. Ben de ifadeyi okumadan imzaladım. Tahir Elçi’nin kim olduğunu, nerede olduğunu bilmiyorum. Tahir Elçi’nin vurulduğu olayın video çekimini de yapmadım. Ben mahkemeye gelip her şeyi anlatmak istiyorum" diye kaydetti. 
 
Ancak avukatların her iki tanığa dair talepleri mahkeme tarafından görmezden gelindi. 
 
Tanık Deniz Ataş, Amed Barosu’na 17 Ağustos 2021 tarihinde gönderdiği mektupta, gözaltına alındığı 3 Mart 2016 tarihinde ağır işkence ve kötü muamelelere maruz kaldığını anlattı. Ataş, bulunduğu yere Diyarbakır Adliyesi’nde görev yapan savcı Kenan Karaca’nın geldiğini ve "Tahir Elçi cinayetini" Mahsun Gürkan ve Uğur Yakışır’a mal etmesi için ifade vermesi yönünde dayatmada bulunulduğunu söyledi. Ataş, aynı savcının "Korkma, şerefim ve namusum üzerine seni bıraktıracağım. Bu olayları PKK’nin üzerine yıkmamıza yardımcı ol. Avukat gelirse bu konuşmalardan bahsetme, senin de avukatın da başı ağrır, yoksa hiç kurtulamazsın” dediğini aktardı. 
 
DAVUTOĞLU DETAYI
 
Tahir Elçi’nin katledildiği tarihte başbakan olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 12 Eylül 2021 tarihli Amed ziyareti sırasında, “Tahir Elçi siyasi bir suikasta kurban gitti” açıklamasında bulundu. Avukatlar, dava süreci boyunca birçok kez Davutoğlu'nun dinlenmesini talep etti. Mahkeme, 15 Haziran 2022'de Davutoğlu'nun dinlenmesine karar verdi. Ancak kısa bir süre sonra karardan vazgeçildi. 
 
Dava sürecinde en çok tartışılan delillerin başında olay yerini gören ve "bozuk" olduğu ileri sürülen özel bir işyerine ait kamera görüntüleri oldu. Dosyada en önemli delillerden birini oluşturan ve bozuk olması nedeniyle mahkemenin incelenmesi için TÜBİTAK’a gönderdiği güvenlik kamerasına ait görüntülerin kaydolduğu hard diskin boş olduğu ortaya çıktı. 
 
Avukatlar, söz konusu görüntülerin kaybettirildiği şüphesi üzerinden durdu. Buna dair bir araştırma yapılmadı. 
 
Olay yerini görecek konumda olan PTT Balıkçılarbaşı Şubesi kamerasının olay gününe ilişkin kayıtlarına ulaşılamadı. Foto Film Şube personeli tarafından çekilen görüntü, vurulma anını da çeken tek kamera kaydının cinayeti aydınlatabilecek 12 saniyesinin silinmiş olduğu ortaya çıktı. 
 
KAMERA KAYITLARI İNCELEMESİ
 
Amed Barosu, güvenlik kamerası kayıtlarını Londra'daki Forensic Architecture (Adli Mimarlık) adlı kuruluşa gönderdi. Elçi’nin öldürülmesine ilişkin ayrıntılı bir teknik rapor hazırlayan Forensic Architecture; görsel, işitsel ve belgesel kaynaklardan yararlandı. Raporda, polis memurlarından üçünün kuvvetli suç şüphesi altında olduğu saptandı.
 
Üç polisin Elçi’ye yönelik doğrudan ateş hattında olduğu ve silahlarını birden çok kez ateşledikleri kaydedildi. Polislerden birinin, Elçi’ye doğru açık ve engelsiz bir ateş hattıyla silahını ateşleyen tek memur olduğu ifade edildi. 
 
SAVCIDAN BERAAT TALEBİ
 
Dosya savcısı, 25 Nisan tarihli mütalaasında, Tahir Elçi’nin nereden geldiği tam olarak tespit edilemeyen bir kurşunla hayatını kaybettiği, sanık polisler hakkında ayrı ayrı beraat kararı verilmesini istedi. 
 
Yarın görülecek duruşmada karar bekleniyor. 
 
MA / Müjdat Can

Diğer başlıklar

14:42 Agirî Dağı'ndaki operasyon devam ediyor
13:49 Dola Qeşura’da yasak
13:40 Tüketici güven endeksi yılın en düşük seviyesine geriledi
13:16 'Göçmenlerin hayatları pazarlık konusu yapılamaz'
13:04 ‘Kayyıma geçit yok’ mitingine çağrı: Gün birleşik mücadeleyi büyütme zamanı
12:45 Qabilcewz’da şüpheli çocuk ölümü
12:31 Amed'de hemzemin geçidinde tren kazası: 2 yaralı
11:55 Altın-gümüş madenlerinin etkilerini raporlaştırdılar
11:42 Gazeteci Zagros: Erdoğan savaş ve soykırım diplomasisi yürüterek ülkesini iflasa sürükledi
11:41 İşçi sınıfı deneyimlerini tartışacak
11:38 Toprak altında kalan sondaj işçisi yaşamını yitirdi
11:05 Av. Vefa: Mülteciler için insan hakları bağlamında düzenlemeler yapılmalı
10:33 Bayram tatilinin 5 günlük bilançosu: 36 ölü, 6 bin yaralı
09:45 'Adalet Bakanı tutsakların sorunun çözümü için bir takvim vermedi'
09:08 Cezaevlerinde 'Öcalan'a özgürlük' eylemi sürüyor
09:05 İstanbul’da kayyım nöbeti sürüyor: Sessiz kalmayacağız
09:04 Sur’daki kadın yoksulluğu kitaplaştı
09:02 Besiciler alacaklılarının korkusundan evlerine dönemiyor
09:00 20 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
08:55 Hasta tutuklu Han yaşamını yitirdi
19/06/2024
22:20 Mawa’da çatışma: 2 kişi yaşamını yitirdi
21:58 Binarê Qendîl’e saldırı
21:43 İsviçre’nin 3 kentinden CPT’ye yüzlerce mektup
21:24 Nöbet eylemleri 16’ncı gününde: Kayyım sen kimsin?
21:02 İstanbul’da kayyım nöbeti: AKP’ye karşı mücadeleyi büyütelim
20:48 Hayvanlar için 27 gündür eylemdeler
20:39 Ege ormanları yanıyor
19:33 Öğretmenler 25 gündür eylemde
18:23 Ada sakinleri: Azmanbüsleri istemiyoruz
17:51 Çanakkale’deki orman yangını kontrol altına alındı
17:43 Dîlok’ta bir çocuk boğuldu
16:29 Wan Büyükşehir Belediyesi’nde bayramlaşma
16:09 İstanbul’da kayyıma tepki mitingi düzenlenecek
15:29 Ağrı Dağı’nda askeri operasyon
15:25 Çanakkale’de yangın sonrası tarihi alanın güney hattı açıldı
14:47 Rusya ve Kuzey Kore arasından 'saldırı karşısında destek' anlaşması imzalandı
14:37 Wan'daki mazbata kararını veren hakim terfi ettirildi
14:33 Heskîf’in Mawa Bölgesi’nde askeri operasyon sonrası çatışma
14:20 Koçyiğit: Ne olursa olsun kazanacağız
12:21 Prof. Louis Lemkow: Öcalan siyasi bir mahkum özgür olmalı
10:50 Dikili yangını kontrol altına alındı
10:25 Feministlerin gündemi ‘kadın dostu kentler’ için ortak mücadele
10:00 İstanbul'da vapura 'kayyum defol' pankartı asıldı
09:59 Sanatçılar: Kayyıma karşı ses çıkarmalıyız
09:45 Avrupa Konseyi: Kavala ve Demirtaş serbest bırakılsın
09:29 Çanakkale’deki orman yangını ikinci gününde
09:12 Tutsaklar Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemde
09:12 Gençler de eski bayramları arıyor!
09:10 'Öldürme' yasasına tepki: Çözüm değil
09:07 İhlaller çocuklarda travmaya neden oluyor
09:03 Kadınlardan 'ücretsiz HPV aşısı' kampanyası
09:01 Wan'da buruk bayramlaşma: Tutsaklardan haber alamıyoruz
09:00 19 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
08:57 Rize'de kadın katliamı: Jandarma Komutanı tutuklandı
08:07 Tuzla’daki yangın 7 saatte söndürüldü
18/06/2024
23:37 'Noam Chomsky hayatını kaybetmedi'
23:28 İran’daki depremde 4 kişi hayatını kaybetti
21:57 Kayyıma karşı direniş sürüyor
21:39 'Öldürme' yasasına karşı nöbet 26'ncı gününde
21:01 Binarê Qendîl'de bombardıman sonrası yangın
20:20 Feminist kadınlar kayyım tahribatlarını açıkladı
19:57 Kadınlar irade gaspına karşı nöbette: Kayyıma geçit yok
19:21 Sanatçı Erincin: Kayyım seçme ve seçilme hakkına darbedir
18:55 Aksakal mezarı başında anıldı
18:13 Çanakale’de yangın
18:09 Bakırhan: Mûş hak ettiği hizmete kavuşacak
17:34 Hatimoğulları: AKP’nin 'normalleşme' mumu Hakkari’de söndü
17:08 Fabrikadaki yangın ormanlık alana sıçradı
17:00 6 ayda en az 833 saldırı
16:37 Nergis Muhammedi’ye hapis cezası
16:31 Mezranın ceşmesi kamerayla izleniyor: Yaşam alanımız taciz ediliyor
16:06 İstanbul'da barajların doluluk oranında düşüş
16:02 Erdexan'de dolu yağışı trafiği olumsuz etkiledi
15:59 Batman Çay’ına giren genç yaşamını yitirdi
15:37 Giresun'da maden tepkisi: İliç olmak istemiyoruz
14:53 Oyuncu Kazak'tan İmamoğlu'na 'Adalar' mektubu
14:34 Kayıp Gamze Akar bulundu
14:16 Tuzla’da fabrikada yangın
14:09 Agirî eski Belediye Eşbaşkanı Kubilay tahliye edildi
13:35 RES türbinleri için 36 bin ağaç kesilecek
13:32 'Bir şeyin yok' denilerek koğuşa gönderilen adli tutuklu yaşamını yitirdi
12:51 115 aydından kayyıma ortak tepki: Seçme ve seçilme hakkı dokunulmazdır
12:09 Musa Anter Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı
10:33 İtalya açıklarında iki tekne battı: 11 ölü, 60'tan fazla kayıp
10:11 Berlin'de 'Abdullah Öcalan ile diyalog günleri' etkinliği
09:54 Paramiliter gruplar Efrîn'de bir yurttaşı daha kaçırdı
09:23 Yangında mahsur kalan kadın ve çocuğu yaşamını yitirdi
09:21 24 saatte 824 kaza: 6 kişi yaşamını yitirdi
09:05 'Çifte standart' uygulama sürüyor: Tutsakların yaşamı tehlikede
09:05 ÖHD'li Işık'tan tecrit tepkisi: Mesleki faaliyetlerimiz engelleniyor
09:03 Tutsak Altınörs: Demokratik cumhuriyet işçi sınıfıyla Kürtlerin ortak paydası
09:03 Cezaevlerinde 'Abdullah Öcalan'a özgürlük' eylemi
09:01 'Hububat fiyatları revize edilsin' talebi
09:00 18 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
08:15 Cinsel taciz faili öğretmen tutuklandı
08:10 Ordu'da gıda zehirlenmesi: 75 kişi hastaneye başvurdu
07:58 İsrail'den Nusayrat Mülteci Kampı'na saldırı: 7 kişi yaşamını yitirdi
17/06/2024
22:07 İstanbul'daki kayyım protestosunda İmralı tecridine tepki
21:45 Kayyıma karşı nöbetlerde Poyraz anması
20:45 İzmir'deki yangınlar kontrol altına alındı
19:53 Bigadiç ve Ayvacık'ta orman yangını
18:46 Erdoğan'dan ittifak ve erken seçime dair açıklama
17:59 Efrîn'de 2 kardeş kaçırıldı
17:16 Ekvador'da heyelan: 6 ölü, çok sayıda kayıp
17:07 Belediye ziyaretlerinde 'halkçı belediyecilik' vurgusu
16:29 Türkiye’de en az güvenilen medya kuruluşları
15:53 İzmir'de orman yangını
15:25 CHP İl Başkan Yardımcısı: Zulmü birlikte mücadeleyle aşabiliriz
15:24 Oyuncu Esen’den kayyım tepkisi
14:55 Bayram ziyaretinde Deniz Poyraz unutulmadı
14:32 Riha ve Semsûr'da şüpheli çocuk ölümleri
12:53 CHP ve Gelecek Partisi'nden DEM Parti'ye bayram ziyareti: Gündem kayyım
12:37 Deniz Poyraz mezarı başında anıldı
12:01 Türkiye İnsan Hakları Vakfı'na 2023 yılında 781 başvuru
11:58 Reuters: Netanyahu savaş kabinesini feshetti
10:26 Polis evli olduğu kadını ve çocuğunu katletti
10:00 Gazeteci Aykol bilgisi dışında AKP'ye üye yapıldı
09:59 Bayram tatilinin ikinci günü: 11 ölü, bin 295 yaralı
09:11 Tutsaklar Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için eylemde
09:09 Yürekli: BM’nin ‘İmralı’da işkence var’ demesine AK, CPT ve AİHM tarafsız kalamaz
09:07 Avrupa'da sağ neden yükselişte?
09:05 Verimli topraklarda tarım riskte
09:03 DNA sonucu aileye bildirilmedi: 4 yıldır oğlunun cenazesini istiyor
09:00 Kadınların gündemi saldırılara karşı ortak mücadele
09:00 17 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
08:43 Küresel rapor: Haber okuyanların sayısı azalıyor
16/06/2024
22:53 Bayramın ilk gününde 16 bin kişi kesim sırasında yaralandı
21:58 İrade gaspına karşı nöbette konser etkinliği
21:27 Hayvanlar için nöbet eylemi 24’üncü gününde
20:42 Meletî'de 4.4 büyüklüğünde deprem
20:30 Öğretmenlerin nöbeti bayramda da devam etti
19:52 Metîna'ya hava saldırısı
19:39 Gürcistan'da art arda deprem
18:18 Elbak'ta uçuruma atlayan 28 koyun öldü
18:05 Eğitim Sen'den Tekin'e tepki
17:12 DAİŞ saldırısında 4 asker hayatını kaybetti
16:59 Hatimoğulları: Şikayet etmeden hizmet üreteceğiz
16:35 Bakırhan Agirî'de belediyeleri ziyaret etti
14:26 Sanatçı Demircioğlu ve Aydın’dan kayyım tepkisi: Faşizmdir
13:41 Şirnexliler kayyım nöbetinde bayramlaştı
13:24 İstanbul'daki mezarlık ziyaretinde mücadeleyi yükseltme sözü
12:50 Karabük Cezaevi’nde polis baskını: Koğuşlar 10 saat arandı
12:36 Deniz Poyraz mezarı başında anılacak
11:28 Cezaevi görevlilerini rehin alan DAİŞ'liler öldürüldü
09:57 Vedat Aydın mezarı başında anıldı
09:55 Bayram tatilinin birinci günü: 852 kaza, 5 ölü
09:26 Eskişehir'de erkek şiddeti: 1 kadın, 1 çocuk katledildi
09:21 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi sürüyor
09:18 Ağır hasta tutsak Ayık'a dair talepler kabul edilmiyor
09:15 Jin dergi 'Doğa-kadın sömürüsüne ekolojik yaklaşım' başlığıyla yayında